برگزاری آیین اهدای هنرکارت به هنرمندان پلدختر


پاعلم 1399/12/07 دقیقه مطالعه
iOS 14

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ صبح روز چهارشنبه در مراسمی به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی (ع)با حضور حسن‌رضاییان فرماندار ، علی نظری ترکارانی رییس فرهنگ وارشاد اسلامی پلدختر و جمعی از هنرمندان این شهرستان آیین اهدای هنرکارت به هنرمندان پلدختر برگزار شد.

فرماندار پلدختر در این مراسم با اشاره به نقش اثرگذار هنرمندان در جامعه ، اظهار کرد: اگر نگاه فرهنگی در جامعه با توفیق باشد جامعه ای پویا و موفق خواهیم داشت.
رضاییان با بیان اینکه نگاه فرهنگی در توسعه نقش قابل انکاری دارد، افزود: هنرمندان در توفیق فرهنگی جامعه نقش موثری دارند و با ترسیم نگاه خود می توانند بر توسعه و پیشرفت جامعه موثر واقع شوند.
رئیس فرهنگ وارشاد اسلامی پلدختر نیز در این مراسم گفت : هنرمندان و اصحاب رسانه نماد فرهنگ هنر شهرستان هستند.
علی نظری با بیان اینکه فرهنگ در تمام مشاغل نقش موثر دارد، افزود: هنرمند نیز مانند پزشکان ومعلمان نقشی خطیر ،ریشه ایی واساسی درجامعه دارد.

وی با بیان اینکه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی باید نقش اساسی وریشه ای در تمام ادارات و خانواده ها و جامعه ایفا کند، تاکید کرد: درب اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان برروی همه برای خدمت به مردم باز است.
نظری با بیان اینکه اهل حاشیه و سیاسی بازی نیستیم ، خاطر نشان کرد: ‌ هرکسی با هر ایده ای که دارد می تواند در اداره ارشاد فعالیت کند چون می خواهیم به مردم خدمت کنیم و چهره فرهنگی شهرستان را با توجه به ظهور فضای مجازی و دهکده جهانی به جهان معرفی کنیم.
رییس فرهنگ وارشاد اسلامی پلدختر فضای مجازی را بستری برای معرفی فرهنگ دانست و گفت : فضای مجازی در سطح شهرستان ساماندهی می شود.

نظری بر لزوم تقویت خانه مطبوعات در راستای ساماندهی هرچه بهتر اصحاب رسانه و فعالان مجازی ، تاکید کردو یادآور شد: فعالیت رسانه های حرفه ایی باید ساماندهی شود و غیر حرفه ها نیز به حاشیه روند‌؛رسانه ها و فعالان مجازی مجوز دار حق فعالیت دارند و رسانه های بدون مجوز نمی توانند فعالیت کنند .

وی با بیان اینکه از انتقادات و پیشنهادات رسانه ها برای رشد فرهنگ شهرستان استقبال می کنیم بر ضرورت اهمیت اخلاق در رسانه و دوری اصحاب رسانه از بداخلاقی تاکید کرد و افزود: با توجه به نقش موثر رسانه هادرتوسعه بداخلاقی رسانه ها مانع پیشرفت و توسعه جامعه می شود.

رئیس فرهنگ وارشاد اسلامی پلدختر خاطر نشان کرد: بداخلاقی رسانه ای بار حقوقی دارد و اگر رسانه ها متوجه این موضوع شوند توهین نمی کنند.

نظری در ادامه از ساماندهی و فعالیت انجمن های هنری و ادبی شهرستان خبر داد و گفت : همچنین موسسات قرآنی و کانون های مساجد فعال تر می شوند.
وی با اشاره به هنرکارت های اهدایی به هنرمندان شهرستان نیز عنوان کرد: با تلاش های مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ۱۸۳۰ هنرکارت با صرف هزینه ۲میلیارد و ۷۵۰میلیون تومان برای هنرمندان لرستانی صادر شده است که سهم هنرمندان پلدختری ثبت نام شده نیز در بین تعداد هنرکارت وجود دارد.
به گفته علی نظری امروز در این مراسم به تعدادی از هنرمندان پلدختری هنرکارت های مختص به آنها اهدا می شود ودیگر هنر کارت های باقی مانده نیز در شرف ساماندهی و صدور هستند.

شایان ذکر است؛ در این آیین طی دو مرحله ابتدا در فرمانداری با حضور فرماندار پلدختر و هنر کارت های ۴ هنرمند به صورت نمادین به آنها اهدا و در مرحله دوم نیز طی یک مراسم در سالن کنفرانس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بقیه هنرکارت های صادر شده به تعدادی از هنرمندان پلدختری اهدا شد.

 

پایگاه خبری پاعلم – احمد بساطی نظری

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

سه × 5 =

0 دیدگاه