احتمال افتتاح کتابخانه عمومی شماره 2 پلدختر تا پیش از خرداد ماه 1400


پاعلم 1399/11/29 دقیقه مطالعه
iOS 14

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نظری ترکارانی امروز در بازدید از پروژه کتابخانه عمومی شماره 2 پلدختر که با حضور اسماعیل میخک بیرانوند رییس کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر و رضا جودکی نژاد نماینده خانه مطبوعات لرستان در پلدختر انجام گرفت با بیان اینکه این پروژه با مساحت 1500 متر در سال 1387 کلنگ زنی شد و تاکنون نزدیک به 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ضمن تقدیر از حمایت های احمد حسین فتایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و سید حمید رضا کاظمی نماینده پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی از این پروژه مهم فرهنگی ، افزود: بحث گرمایشی و سرمایشی این کتابخانه به 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در صورت اعتبار در اسرع وقت و تا قبل از خرداد ماه 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس فرهنگ وارشاد اسلامی پلدختر با اشاره به تخریب های وارده از سیل 98 به ساختمان این کتابخانه ،خاطر نشان کرد:سیلاب فروردین 98 به این پروژه آسیب هایی وارد کرد که پس از سیل دوباره در روند بازسازی مجدد قرار گرفت والان درمسیر تکمیل است .

به گفته نظری این کتابخانه یکی از کتابخانه های خوب و استاندارد است که قطعا افتتاح آن بر رشد سرانه فضای کتابخانه ایی و مطالعه در شهرستان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

همچنین رییس کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر در این بازدید گفت: طبق شاخص های نهاد کتابخانه های عمومی به ازای هر 25 هزار نفر باید یک کتابخانه دایر شود تا خدمات دهی لازم برای شهروندان انجام گیرد به همین سبب در حال حاضر با توجه به جمعیت حدود 80 هزار نفری شهرستان پلدختر ما نیازمند 3 باب کتابخانه هستیم.

اسماعیل میخک بیرانوند افزود : قبلا در سطح شهرستان پلدختر و در سال 73 فقط 2 باب کتابخانه عمومی ، یکی کتابخانه علامه جزایری در پلدختر مرکزی و دیگری کتابخانه امام علی (ع) در شهر معمولان دایر شده اند ولی شرایط جمعیتی شهرستان پلدختر ایجاب می کند تا تعداد کتابخانه های عمومی برای افزایش سرانه کتابخانه ای افزایش یابد که در این زمینه امیدواریم با تکمیل پروژه کتابخانه شماره 2 توسط اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شاهد افزایش این سرانه در سطح شهرستان باشیم.

علی نظری ترکارانی - اسماعیل میخک بیرانوند

علی نظری ترکارانی – اسماعیل میخک بیرانوند

ایشان بیان کرد: یکی از زیرساخت های توسعه و نیازهای مبرم هر جامعه کتابخوانی است به همین خاطر امیدواریم کتابخانه شماره 2 پلدختر هرچه سریعتر به بهره برداری برسد وشاهد تاثیر آن بر افزایش سرانه فضای کتابخانه ایی و همچنین ارتقا سطح مطالعه مردم منطقه باشیم.

رییس کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر با بیان اینکه احداث و تکمیل این پروژه برعهده اداره فرهنگ وارشاد اسلامی است و ما فقط نهاد بهره بردار هستیم، گفت: کتابخانه شماره 2 پس از ساخت و تکمیل تحویل ما داده می شود وما کار تجهیز و کتاب و منابع آن را انجام خواهیم داد.

 همچنین رضا جودکی نژاد نماینده خانه مطبوعات لرستان در شهرستان پلدختر در حاشیه این بازدید با اشاره به نقش موثر رسانه ها در بحث پیگیری پروژه های عمرانی در سطح شهرستان ،خاطر نشان کرد: پروژه کتابخانه عمومی شماره 2 پلدختر از جمله پروژه هایی بوده که رسانه ها همیشه به جد روند پیشرفت فیزیکی آن را رصد می کرده اند.

رضا جودکی نژاد

رضا جودکی نژاد

وی با اشاره به تفاهم نامه اخیر بین کتابخانه عمومی و خانه مطبوعات شهرستان، یادآورشد: حوزه فعالیت رسانه ها با توجه به محتوای فرهنگی کار آنان با حوزه کتاب نیز گره خورده است که توسعه کتابخانه ها در سطح شهرستان بر رشد کیفی و فکری فعالیت رسانه ها نیز می افزاید.

جودکی نژاد ضمن تقدیر از اقدامات دستگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و شهرستان پلدختر و همچنین پیگیری های کتابخانه عمومی شهرستان برای تکمیل این پروژه ، گفت: امیدواریم هرچه سریعتر این پروژه مهم که یکی از مطالبات اصلی مردم پلدختر است به بهره برداری رسیده تا شاهد رشد سرانه کتابخانه ایی و مطالعه در بین مردم منطقه باشیم.

پایگاه خبری پاعلم – حجت بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

8 + 11 =

0 دیدگاه