رضا جودکی نژاد نماینده خانه مطبوعات و رسانه های لرستان در پلدختر مطرح کرد


پاعلم 1399/11/29 دقیقه مطالعه
iOS 14

رضا جودکی نژاد با اشاره به خلاء نشست خبری مدیران پلدختر باخبرنگاران، گفت: فرهنگ نشست خبری با اصحاب رسانه بین مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی در پلدختر باید نهادینه شود‌.

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ جودکی نژاد روز سه شنبه در جلسه مدیریت بحران شهرستان با بیان اینکه مردم حق دارند از عملکرد مدیران دستگاه ها و ادارات مطلع شوند، اظهار کرد: متاسفانه هنوز فرهنگ نشست خبری در بین مدیران شهرستان پلدختر آن طور که باید نهادینه نشده است و آسیب شناسی فضای مجازی در سطح شهرستان نشان می دهد که برگزاری نشست خبری توسط مدیران و روسای ادارات می تواند به فضای سالم رسانه ایی شهرستان کمک کند .
وی افزود: رسانه ها به عنوان انعکاس دهنده افکار عمومی برحسب وظیفه ذاتی خود حق پرسش از مدیران را دارند و لازم است مدیریت شهرستان با برگزاری نشست های خبری به پرسش های خبرنگاران و رفع ابهامات پاسخ دهند.

نماینده خانه مطبوعات و رسانه های لرستان در پلدختر تصریح کرد: اگرچه موضوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی برگزاری نشست های خبری را به تعویق می اندازد ولی تعداد محدود خبرنگاران پلدختر به اندازه ای است که می توان با حفظ پروتکل ها نشست ها را برگزار کرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ نشست خبری برحسب دعوت مدیران از رسانه ها صورت می گیرد نه درخواست و مکاتبه رسانه ها با روسای ادارات، یادآورشد: اینکه یک نفر از کسی دیگر به عنوان میزبان درخواست مهمانی در مراسمی داشته باشد در فرهنگ عام پذیرفته نیست و شاید مزاحم تلقی شود در حالیکه خبرنگار یک شخصیت ویژه است و به عنوان صدای رسای مردم مزاحم نیست لذا این وظیفه مدیران است تا به مناسبت های مختلف و به کارگیری سیاستگذاری رسانه ای درست از اصحاب رسانه برای برگزاری نشست خبری دعوت کرده و عملکرد و برنامه های خود را تشریح کنند .

نماینده خانه مطبوعات و رسانه های لرستان در پلدختر با بیان اینکه اگر مدیری عملکرد مطلوبی داشته باشد از رسانه ها به عنوان زبان گویای مردم نمی ترسد، خاطرنشان کرد: ایراد یک مدیر به لحن پرسشگر و انتقادی خبرنگاران توهین به فهم و شعور رسانه ایی مردم است و قابل قبول نیست.

رضا جودکی نژاد با اشاره به حجم سنگین مشکلات وچالش‌های مردم پلدختر با توجه به بحران سیل ۹۸ و آسیب های کرونا، تاکیدکرد: مردم پلدختر مانند دیگر نقاط کشور واستان صاحب فرهنگ و مدنیت هستند و بیان مطالباتشان ایجاب می کند مدیریت شهرستانی که با بحران های ویرانگری چون سیل روبرو بوده با تنظیم کردن سیاست های رسانه ایی خود با خانه مطبوعات شهرستان و برگزاری نشست های خبری عموم مردم را در جریان عملکرد و خدمات خود قرار دهند.

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پانزده − 6 =

0 دیدگاه