۹۰۰ هزار تن آسفالت ریزی برای آزادراه خرم‌آباد – بروجرد انجام شد


پاعلم 1400/05/10 دقیقه مطالعه
۹۰۰ هزار تن آسفالت ریزی برای آزادراه خرم‌آباد – بروجرد انجام شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “محمد شاهوردی” روز یکشنبه در بازدید خبرنگاران از طرح آزادراه خرم آباد – بروجرد افزود: این مسیر در در امتداد کریدور آزادراهی شمال به جنوب است و بندر انزلی را به بندر بوشهر و بندر امام (ره) وصل می کند.

وی با اشاره به اینکه این طرح فردا دوشنبه بهره برداری می شود ادامه داد:  طول سه قطعه ساخته شده در لرستان ۶۸ کیلومتر است که چهار تونل در باند (خط) رفت و برگشت به طول ۷.۵ کیلومتر، ۱۵ دهنه پل بزرگ به طول ۴۷۸ متر و ۲۰۲ پل کوچک به طول ۵۷۰ متر و ۱۱ پارکینگ دارد.

وی تصریح کرد: در این راستا ۱۷ میلیون مترمکعب خاکبرداری، ۶۰۵ میلیون متر مکعب خاکریزی ، حدود ۵۷۰ هزار متر مکعب بتن ریزی و  ۹۰۰ هزار تن آسفالت ریزی شده است.

شاهوردی با بیان اینکه اولین و طویل ترین تونل آزادراهی سه خطه کشور در این مسیر احداث شده است افزود: قطعات ساخته شده در لرستان از محدوده “دهکرد” تا خرم آباد موجب کاهش ۳۲ کیلومتری مسافت خرم آباد – بروجرد می شود و در کل مسیر اراک – خرم آباد نیز زمان سفر را ۴۵ دقیقه کاهش می دهد.

وی تصریح کرد: علاوه بر ایمنی بالا در مسیر جدید، از این پس تردد در سه گردنه سخت جاده خرم آباد – بروجرد به ویژه در فصول سرد سال کمتر خواهد شد و تاکنون حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای این طرح و ساخت سه قطعه آزادراهی در لرستان هزینه شده که ارزش روز آن پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

گفتنی است این طرح با مشارکت ۴۰ درصدی  قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و ۶۰ درصدی دولت اجرا شده و  قطعه یک آن در استان مرکزی قرار دارد که تاکنون احداث نشده است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :