۶۵ نفر به مراکز مداخله مراجعه و ثبت نام کردند


پاعلم 1400/03/05 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: تاکنون ۶۵ ترنس در مراکز مداخله بهزیستی استان ثبت نام کردند.

دکتر کرم یاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کمیته امداد با بهزیستی در مواردی موازی کار دارد اما با توجه به اینکه سامانه‌هایی برای استحاق‌سنجی متقاضیان وجود دارد و چنانچه افرادی تحت حمایت بهزیستی باشند نمی‌توانند تحت پوشش بهزیستی باشند.

وی اضافه کرد: خدمات را این دو نهاد به یک نفر ارائه نمی‌دهند.

۶۵ ترنس در مراکز مداخله بهزیستی استان ثبت نام کردند

مدیرکل بهزیستی لرستان در خصوص افراد ترنس گفت: تاکنون ۶۵ در مرکز مداخله بهزیستی ثبت نام کردند البته با توجه به فرهنگ لرستان احتمال می‌دهیم تعداد افراد ترنس بیش از این باشند که هنوز به مراکز ما مراجعه نکردند.

یاری با بیان اینکه افراد ترنس با تشکیل پرونده جزو مددجویان تحت حمایت بهزیستی استان محسوب می‌شوند، عنوان کرد: همه خدمات از جمله درمان، مسکن، اشتغال و سایر خدماتی که به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شوند از آنان دریغ نمی‌شود.

وی اظهار کرد: کمک هزینه برای اعمال جراحی این افراد تقبل می‌کنیم که سقف آن تا هشت میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: کارگاه‌های آموزشی، مهارت‌های زندگی برای آنها تشکیل می‌شود.

یاری در خصوص طرح غربالگری ژنتیک در لرستان اظهار کرد:  یکی از وظایف ذاتی سازمان بهزیستی پیشگیری از معلولیت بوده و در این راستا کارهای خوبی انجام شده که براساس قانون در رابطه با معلولیت‌های ناشی از اختلالت ژنتیکی، اقدام به تربیت و آموزش مشاور ژنتیک شده است.

غربالگری ژنتیک  بیش از ۸۰۰ زوج در لرستان

 مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه همچنین در سال گذشته ۸۷۸ زوج از خدمات آزمایشات ژنتیک نظیر غربالگری مرحله اول و دوم بارداری استفاده کردند، افزود: برای این افراد نیز آزمایشات مختلف سیتوژنتیک (کاریوتیپ، هولگزم و آمنیوسنتز) را با اعتبار یک میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان انجام شده است.

یاری عنوان کرد: آزمایش غربالگری خانواده‌های دارای دو، سه و چهار معلول  توسط بهزیستی استان انجام شده به گونه‌ای که غربالگری  سه معلولی با پوشش ۱۰۰ درصدی ۱۴۳ خانوار و چهارمعلولی ۴۳ خانوار انجام شده است.

یاری عنوان کرد: در سال ۱۴۰۰ نیز غربالگری خانواده‌های دارای دو معلول انجام می‌شود که پیش بینی شده ۱۷۵۰ خانواده دو معلولی مورد غربالگری قرار گیرند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

3 + 14 =

0 دیدگاه