۴۵ تعاونی در بخش‌های مختلف اقتصادی در لرستان تشکیل شد


پاعلم 1400/09/12 دقیقه مطالعه
۴۵ تعاونی در بخش‌های مختلف اقتصادی در لرستان تشکیل شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از تشکیل ۴۵ تعاونی تولیدی، توزیعی و خدماتی در استان خبر داد.

علی آشتاب توسعه بخش تعاون را یکی از راهبردهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ایجاد اشتغال عنوان و اظهار کرد: تعاونی‌ها با تجمیع سرمایه‌های کوچک و خرد و استفاده از ظرفیت فکری و کار گروهی می‌توانند در توسعه اقتصادی منطقه‌ای و به‌ویژه ایجاد فرصت‌های شغلی، نقش تأثیرگذاری را ایفا کنند.

وی با اشاره به رویکرد این اداره‌کل در حمایت و پشتیبانی از تعاونی‌های استان، تصریح کرد: در هشت‌ماهه سالجاری با تشکیل ۴۵ تعاونی در بخش‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی و عضویت ۶۰۰ نفر زمینه سرمایه‌گذاری ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در استان فراهم شده که منجر به تولید و اشتغال خواهد شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه ۷ طرح تعاونی در هشت‌ماهه سالجاری برای دریافت ۴۰ میلیارد ر تومان تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، خاطرنشان کرد: این هفت تعاونی زمینه ایجاد اشتغال ۱۵۳ نفر را فراهم کرده‌اند و همچنین مشکلات ۲۰ شرکت تعاونی دیگر استان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار گرفته و در این زمینه مصوباتی جهت اعطای تسهیلات سرمایه در گردش تصویب شده است.

آشتاب اضافه کرد: شرکت‌های تعاونی لرستان از ابتدای سالجاری تاکنون انواع محصولات تولیدی خود را به مبلغ ۱۸ هزار و ۸۵۲ دلار به کشورهای همجوار صادر کرده‌اند.

وی توانمندسازی و افزایش بهره‌وری در این تعاونی‌ها را با ارتقاء سطح دانش و آموزش‌های تخصصی ضروری دانست و بیان کرد: در این خصوص کارشناسان این اداره‌کل با همکاری جهاد دانشگاهی استان و با هدف افزایش دانش تولید در عرصه اقتصادی ۱۲ هزار و ۹۴۴ نفر ساعت آموزش‌های عمومی، تخصصی، حقوقی و مدیریتی برای تعاونگران لرستانی ارائه کرده‌اند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

11 + نه =

0 دیدگاه

Choose a style: