۴۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی در مناطق محروم مصوب شد


پاعلم 1400/03/24 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ یحیی ابراهیمی روز دوشنبه در جلسه مشترک بررسی مشکلات صنعتی شهرستان های سلسله و دلفان اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی استان باید در جذب این اعتبار برای مناطق محروم ورود و سهم لرستان را جذب کنند تا بتوان سال ۱۴۰۰، گام مهمی در راستای اشتغالزایی برداشت.

وی افزود: سلسله و دلفان در بخش سرمایه گذاری طرح های صنعتی محروم ترین شهرستان های استان هستند و کارخانه یا طرح صنعتی بزرگی برای اشتغالزایی جوانان این مناطق وجود ندارد.

ابراهیمی با اشاره به ظرفیت مناسب لرستان در بخش معدن عنوان کرد: در این راستا سال گذشته اکتشافات آغاز و بیش از ۵۴ رگه معدنی در استان شناسایی شد که حدود هشت رگه از این تعداد در شهرستان های سلسله و دلفان است.

وی ادامه داد: لازم است سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در بحث واگذاری این معادن اقدام کند تا اکتشافات ادامه یابد و سند بهره برداری برای متقاضیان صادر شود.

وی تصریح کرد: تخصیص اعتبارات براساس درصد پیشرفت فیزیکی طرح های در حال اجرا صورت می گیرد که این امر اجحافی در حق شهرستان های بدون طرح و محروم استان همچون سلسله و دلفان می باشد بنابراین لازم است در توزیع اعتبارات شهرستانی، وضعیت بیکاری و محرومیت منطقه از طرح های صنعتی در نظر گرفته و سهم هر شهرستان مشخص شود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

12 − ده =

0 دیدگاه