۳۳ تخت به بیمارستان هفت تیر دورود اضافه می‌شود


پاعلم 1400/07/28 دقیقه مطالعه
۳۳ تخت به بیمارستان هفت تیر دورود اضافه می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۳ تخت به بیمارستان هفت تیر دورود اضافه می‌شود.

دکتر حسین گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از شاخصه‌های توسعه‌مندی هر منطقه وضعیت حوزه بهداشت و درمان آن است.

وی ادامه داد: بیمارستان جدید شهرستان دورود ابتدا روی تپه انگشته احداث و پس از ان رها شده و در مسیر انتهای محله فدک دورود احداث شد که در زمان آغاز فعالیت بنده تقریباً خاکبرداری شده بود که اکنون فاز اول آن به اتمام رسیده و فاز دوم نیز به پیمانکار سپرده شده است.

گودرزی بیان کرد: تلاش ما این است که فاز تکمیلی طی دو سال آینده تمام شده و بیمارستان به مرحله بهره‌برداری موقت برسد، این بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی بود که مصوبه وزارت بهداشت را گرفته و آن‌را به ۲۵۰ تخت خوابی ارتقاء دادیم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای اولین بار در سال ۱۴۰۰ این پروژه ردیف ملی گرفت و از بانک‌ها نیز وام‌هایی برای اجرای آن دریافت کردیم و پروژه وضع مالی خوبی دارد.

وی تصریح کرد: در کنار بیمارستان نرگس بخش زنان و زایمان که زایشگاه عمومی بوده را دنبال کردیم، طرح توسعه آن را دنبال کردیم که طی آن ۳۳ تخت اضافه می‌شود و ساختمان جدید آن در شش طبقه در حال ساخت است، فاز اول آن رو به اتمام است و فاز دوم آن نیز به زودی شروع می‌شود و به بیمارستان عمومی و جنرال تبدیل شده و از زنان و زایمان صرف خارج می‌شود.

گودرزی عنوان کرد: تجهیزات خوبی را می‌توانیم از سازمان تأمین اجتماعی بگیریم، طرح توسعه خوبی است که بیمارستان را به ۶۶ تخت‌خوابی و ۹۶ تخت‌خوابی خواهد رساند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ساختمانی تحت‌عنوان بلوک زایمان در کنار بیمارستان هفت تیر دورود وجود دارد که چهار طبقه است و در یک سال و نیم گذشته تلاش کردیم و همه تجهیزات لازم را گرفته و اتاق عمل دارد، یک بخش مخصوص زنان و زایمان است و یک طبقه اطفال و آی سی یو اطفال و کودکان و در یک طرح توسعه‌ای جدید ۳۳ تخت به بیمارستان هفت تیر اضافه می‌شود.

وی بیان کرد: مجوز فاز دوم اورژانس دورود را گرفتیم که در حال حاضر پیمانکار مشخص شده و در همین روزها عملیات اجرایی آن شروع می‌شود که تحول بزرگی در بیمارستان ایجاد می‌کند و گشایش خوبی است و کلینیک ویژه ساخته شده در چم‌ماشال دورود تجهیز شده و دومین آزمایشگاه کرونا استان در دورود احداث شد و الان مشغول کار است.

گودرزی عنوان کرد: در یک سال و چند ماه اخیر تجهیزات زیادی برای بخش بهداشت و درمان شهرستان دورود گرفتیم، سه بار تجهیزات جدید گرفته و به منطقه آوردیم و اخیراً نیز اکسیژن ساز  سوم دورود و سی تی اسکن دورود تأیید شده و در حال تهیه مکان ان هستیم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بحث ارتقاء ام آر آی دورود از نیم تسلا به ۱.۵ تسلا را در دستور کار داریم که به دنبال  هستیم به زودی انجام شود.

وی عنوان کرد: سال گذشته حدود ۱۲ پزشک متخصص گرفتیم که امدواریم امسال نیز بتوانیم سهمیه خوبی بگیرم، در زمینه پزشکان عمومی مشکل داریم و این مجموعه می تواند تحرکی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان ایجاد کند.

گودرزی بیان کرد: رشته جدید برای مرکز آموزش عالی طب سلامت گرفتیم و به سمت ارتقاء آن پیش خواهیم رفت.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

نوزده − 2 =

0 دیدگاه

Choose a style: