» آرشیو » ۲ هزار و ۷۵۵ بازمانده از تحصیل در لرستان شناسایی شد
۲ هزار و ۷۵۵ بازمانده از تحصیل در لرستان شناسایی شد
آرشیو - اخبار

۲ هزار و ۷۵۵ بازمانده از تحصیل در لرستان شناسایی شد

1403/03/03 00


علی اکبر دریکوند روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: به منظور شناسایی و بازگشت افراد بازمانده از تحصیل در استان ۷۰ نفر مسوول پیگیری، شناسایی و بازگشت این افراد به تحصیل شدند.

وی ادامه داد: همچنین در مقطع متوسطه اول استان سه هزار و ۳۶۴ بازمانده از تحصیل وجود دارد که از این تعداد تاکنون ۵۸ نفر جذب شده اند و در مقطع دوم متوسطه نیز ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر بازمانده از تحصیل شناسایی شده است که ۸۰ نفر آنها امسال مشغول به تحصیل شده اند.

دریکوند با اشاره به اجرای طرح “شهید محمودوند” مربوط به جذب کودکان بازمانده از تحصیل اظهار داشت: اقدامات شناسایی، جذب و نگهداشت دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل بسیار مهم است که با فراهم شدن شرایط برای افراد بدسرپرست و بی سرپرست می توان بستر تحصیل این افراد را فراهم کرد.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه “سرال” با هدف بهبود کیفیت آموزش و نظارت بیشتر کلاس‌های درس ادامه داد: سال تحصیلی جاری با راه‌اندازی این سامانه بازدید از کلاس‌ها به صورت الکترونیکی انجام شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان گفت: این نرم‌افزار به مکان یاب متصل می باشد که به همین دلیل حضور راهبر آموزشی در مدرسه محل بازدید الزامی است و فعالیت وی نیز رصد می‌شود.

دریکوند تصریح کرد: این سامانه دارای گزارش‌گیری و تحلیل برخط است و تیم مدیریت می‌تواند به محض ثبت اطلاعات توسط راهبر آموزشی اطلاعات را دریافت و تجزیه و تحلیل کند.

۳۵۴ هزار دانش آموز در مدارس لرستان تحصیل می کنند که ۲۰۱ هزار نفر از این تعداد در مقطع ابتدایی هستند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – حجت بساطی زاده

به این نوشته امتیاز بدهید!

حجت بساطی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + پانزده =

  • ×