۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری در لرستان کشف شد


پاعلم 1400/07/20 دقیقه مطالعه
۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری در لرستان کشف شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سرهنگ آرش ابراهیمی روز سه‌شنبه به رسانه ها اعلام کرد: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری تحت عنوان ” صرافی ارز دیجیتال آنلاین”، موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در اظهارات شاکی مشخص شد برای خرید یک کامیون وارداتی مبلغ ۷۲۲ میلیون تومان جهت خرید ارز دیجیتال به حساب یک صرافی که در پیج اینستاگرامی فعالیت می نماید، واریز می کند که به محض واریز وجه به شماره حساب اعلامی تلفن پاسخگویی از دسترس خارج و جواب گو نمی باشد.

وی گفت: با بررسی کارشناسان پلیس فتا موقعیت متهم در یکی از استان های مرکزی شناسایی شد که طی هماهنگی های صورت گرفته با مرجع قضایی متهم ممنوع الخروج و با تشکیل تیمی از متخصصان این پلیس در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

سرهنگ ابراهیمی افزود: پس از انتقال متهم به پلیس فتا استان با وجود ادله دیجیتال و مستندات کافی به بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری اعتراف کرد.

وی گفت: در تحقیقات بعمل آمده مشخص شد ۱۰ فقره پرونده در سراسر کشور از کلاهبرداری های متهم در جریان می باشد که به صورت باندی به اسم صرافی و تبدیل ارز در شبکه های اجتماعی کلاهبرداری نموده اند.

سرهنگ ابراهیمی به شهروندان توصیه کرد : از واریز وجه بعنوان بیعانه خوداری نمایند و به هیچ عنوان به پیج های که در قالب فروشگاه فعالیت میکنند و فاقد هرگونه هویت هستند اقدام به خرید نکنند و در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرایم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس‌های مردمی درخواست خود را ثبت کنند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

5 × 4 =

0 دیدگاه

Choose a style: