۲۴ بقعه متبرکه لرستان میزبان مراسم اربعین حسینی


پاعلم 1400/06/26 دقیقه مطالعه
۲۴ بقعه متبرکه لرستان میزبان مراسم اربعین حسینی


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون اوقاف لرستان از برگزاری مراسم ویژه اربعین در ۲۴ بقعه متبرکه استان لرستان خبر داد و گفت: برای اربعین امسال با توجه به کاهش زوار و پایداری بیماری کرونا، ادارات اوقاف استان‌های لرستان، قم، مازندران، زنجان و آذربایجان مجوز برپایی فقط یک موکب در سامرا را دارند.

حجت‎الاسلام محمدجواد عباس‎زاده از برگزاری مراسم ویژه اربعین حسینی و ایام رحلت نبی مکرم اسلام در ۲۴ بقعه متبرکه استان لرستان خبر داد و گفت: این مراسم‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار خواهند شد.

وی با بیان اینکه این مراسم‌ها شامل سخنرانی پیرامون اهداف نهضت امام حسین(ع)، لزوم تبیین و ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و تبیین فرهنگ عفاف و حجاب، عزاداری، مداحی و پاسخگویی به سؤالات مردم است، افزود: بقاع متبرکه امامزاده زیربن علی(ع)، دو برادران و عبدالله در خرم‎آباد میزبان مراسم عزاداری اربعین حسینی هستند.

عباس‌زاده ادامه داد: در شهرستان بروجرد نیز بقعه متبرکه امامزادگان جعفر، ابوالحسن و قاسم(ع) میزبان مراسم عزاداری اربعین حسینی هستند و در الیگودرز نیز این مراسم در بقاع متبرکه محمد بن حسن، سه تن فرسش و سه فرزندان پیرعباد برگزار می‏شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به اینکه اوقاف و امور خیریه لرستان در اربعین سال گذشته یک موکب برای پذیرایی و خدمت به زوار اربعین در سامرا برپا کرده بود، اظهار کرد: برای اربعین امسال با توجه به اینکه تعداد زوار نسبت به سال‌های قبل کمتر است و همچنین شرایط کرونایی، سازمان اوقاف و امور خیریه اجازه داده است اوقاف استان‌های لرستان، قم، مازندران، زنجان و آذربایجان شرقی فقط یک موکب در سامرا داشته باشند و از هر استان ۴ تا ۵ نفر به‌عنوان آشپز و خادم در این موکب‎ فعالیت داشته باشد.

وی در خاتمه گفت: موکب اوقاف و امور خیریه استان‌های مذکور از ۲۸ شهریور تا دهم مهرماه در سامرا از محل موقوفات مرتبط با عزاداری امام حسین(ع) و کمک خیران به زائران خدمات‎رسانی لازم را ارائه خواهد داد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: