۲۱۳ میلیارد تومان اعتبار بیمه سلامت لرستان جذب شد


پاعلم 1400/05/13 دقیقه مطالعه
۲۱۳ میلیارد تومان اعتبار بیمه سلامت لرستان جذب شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ ” شاهدخت فتحی بیرانوند” روز چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد: اداره کل بیمه سلامت لرستان در پرداخت مطالبات به پزشکان و موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد در کشور پیشتاز است.

وی با اشاره به پیگیری های به عمل آمده بابت جذب اعتبارات تخصیص یافته افزود: پارسال و سال جاری برای بخش درمان دولتی دانشگاهی بیش از ۱۴۸ میلیارد تومان، سطح یک روستایی بیش از ۳۱ میلیارد تومان و برای بخش خصوصی ۳۴ میلیارد تومان اعتبار توسط بیمه سلامت جذب شده است.

وی بیان کرد: بیمه سلامت لرستان در پرداخت مطالبات مراکز و موسسات طرف قرارداد به روز است به طوری که در بخش دولتی دانشگاهی برای دارو و  رمدسیویر که به صورت کاغذی و الکترونیکی تجویز شده بیش از پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در اردیبهشت ماه سال جاری و برای سطح یک روستایی بیش از ۱۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان طی تیرماه ۱۴۰۰ پرداخت شده است.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: برای پرداخت مطالبات بیمارستان های خصوصی، پزشکان و پاراکلینیک و برای داروخانه های خصوصی با تجویز الکترونیکی، حدود پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی یادآور شد: در سال جاری نیز تاکنون بیش از ۳۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای مطالبات موسسات خصوصی و  دولتی دانشگاهی پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیمه سلامت بزرگترین سازمان بیمه ای کشور است و بیش از ۹۵ درصد منابع خود را از بودجه عمومی دولت تامین می کند انتظار می رود پزشکان و داروخانه‌ها در شرایط کنونی که با تحریم ظالمانه دشمن مواجه هستیم ، همچون گذشته ضمن ایجاد فرهنگ حمایت از محصولات با کیفیت تولید داخلی، با تجویز دارو و سایر خدمات پاراکلینیکی این اداره کل را در پرداخت به موقع مطالبات یاری کنند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :