۲۰۵ میلیارد برای پروژه‌های ملی لرستان نیاز است


پاعلم 1400/06/11 دقیقه مطالعه
۲۰۵ میلیارد برای پروژه‌های ملی لرستان نیاز است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: ۲۰۵ میلیارد تومان برای پروژه‌های ملی استان نیاز است.

حشمت امان الهی در جلسه وزیر ورزش و جوانان با هیات ورزشی بروجرد که ۱۰ شهریورماه صورت گرفت، اظهار کرد: بروجرد دومین شهر لرستان بوده که دارای ۳۸ مکان ورزشی است.

وی تصریح کرد: از این میزان ۲۲ مکان سرپوشیده و مابقی روباز هستند، همچنین سرانه ورزشی در بروجرد ۱۱۸ هزار و ۱۲۷ مترمربع است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان خاطرنشان کرد: سرانه ورزشی بروجرد ۵۴.۸ دهم سانتیمتر مربع بوده که از این میزان سهم اداره‌کل ۳۴ سانتیمتر مربع و سهم سایر دستگاه‌ها ۱۳ سانتیمتر مربع و سهم بخش خصوصی نیز ۶ سانتیمتر مربع است.

امان الهی با بیان اینکه سرانه وزرشی لرستان نسبت به استان‌های همجوار کمتر است، اضافه کرد: ۱۷ پروژه ملی به مساحت ۲۷ هزار و ۸۱۰ مترمربع دارد که از این میزان ۱۱۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع روباز و ۱۰ هزار و ۳۱۰ متر سرپوشیده است.

وی با بیان اینکه برای تکمیل آن‌ها ۲۰۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: پروژه سالن سقف کوتاه بروجرد تعطیل بود و با توجه به بازدیدهای میدانی انجام شده به این نتیجه رسیدیم که اگر این پروژه تخصیص لازم را داشته باشد می‌توانند به افتتاح برسند که پس از تخصیص اعتبار برای این پروژه تا یک یا دو ماه آینده در هفته تربیت‌بدنی به افتتاح خواهد رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: سه پروژه ورزشی از ۲۱ پروژه‌هایی که در استان ۵۰ یا ۶۰ درصد تخصیص داشته باشند به بروجرد تعلق دارد که با تکمیل آن‌ها ۱۰ سانتی‌متر به سرانه ورزشی شهرستان افزوده خواهد شد.

امان الهی ادامه داد: ۱۰ پروژه طی ۹ ماه گذشته در استان افتتاح شده و در حال حاضر برای تکمیل ۳۵ پروژه به اندازه ۸۲ هزار و ۶۹۰ مترمربع وجود دارد که ۴۳ هزار مترمربع آن روباز و ۳۹ هزار و ۶۰۰ متر نیز سرپوشیده بوده ۱۶۲ میلیارد تومان نیاز است.

وی اظهار کرد: تکمیل پروژه مسکن بروجرد به حدود ۳ تا ۴ میلیارد اعتبار نیاز دارد همچنین چمن مصنوعی فوتبال نیز سال گذشته فاقد اعتباری بود ولی امسال نزدیک ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار گذاشته شد؛ بخش خصوصی نیز متقاضی این چمن مصنوعی است که براساس ماده ۲۷ پیگیر این موضوع هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان تصریح کرد: ۲ ‌زمین چمن مصنوعی روستایی نیز ماه گذشته در بروجرد کلنگ زنی که کمتر از سه ماه دیگر افتتاح خواهند شد.

امان الهی خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا ۱۹ ماه است که مکان‌های ورزشی دولتی استان تعطیل هستند.

وی اضافه کرد: اعتبارات ورزشی سال جاری این استان نسبت به سال ۹۹ حدود ۷۰ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :