۱۳۸۶ طرح روستایی در لرستان تسهیلات ارزان‌قیمت دریافت کردند


پاعلم 1400/06/11 دقیقه مطالعه
۱۳۸۶ طرح روستایی در لرستان تسهیلات ارزان‌قیمت دریافت کردند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تاکنون ۱۳۸۶ طرح روستایی در استان از محل اعتبارات اشتغال روستایی تسهیلات پرداخت شد.

علی آشتاب در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان با اشاره به آخرین وضعیت طرح‌های اشتغال روستایی اظهار کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی از ابتدای شروع پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی تاکنون تعداد ۱۴۲۷ طرح به مبلغ ۴۰۳ میلیارد تومان با پیش‌بینی اشتغال ۶۰۰۰ نفر به بانک‌های عامل استان معرفی شده است که با تا امروز از این تعداد طرح مبلغ ۳۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به تعداد ۱۳۸۶ طرح با اشتغال ۵۷۵۲ نفر پرداخت شده است.

وی با اشاره به طرح‌های متقاضی تسهیلات تحت پوشش نهادی حمایتی، خاطرنشان کرد: به این طرح‌های اشتغال‌زا نیز از محل اعتبارات اشتغال روستایی تاکنون مبلغ ۱۱۲ میلیارد و ۴۷۷ میلیون تومان با اشتغال ۳۴۸۷ نفر به تعداد ۳۰۳۵ طرح اقتصادی تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در مورد طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها که نتوانسته‌اند تسهیلات خود را دریافت کنند تصریح کرد: این طرح‌ها غالباً مشکل وثیقه و نواقص پرونده‌ای دارند که با تکمیل مدارک خود تسهیلات خود را نیز دریافت خواهند کرد.

در پایان این جلسه مصوب شد دبیرخانه کارگروه اشتغال استان طرح‌های متقاضی تسهیلات تا سقف ۴۰ میلیارد ریال را به صندوق کارآفرینی امید معرفی کند.

همچنین سازمان تأمین اجتماعی در خصوص تعهدات اشتغال طرح‌هایی که تسهیلات اشتغال روستایی دریافت کرده‌اند را نظارت و گزارش این بررسی این طرح‌ها را اعلام کند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :