یک چهارم شهدای لرستان به بروجرد اختصاص دارد


پاعلم 1400/08/20 دقیقه مطالعه
یک چهارم شهدای لرستان به بروجرد اختصاص دارد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: یک چهارم شهدای لرستان به بروجرد اختصاص دارد.

نادر ارجمندی در جلسه ایثار و شهادت بروجرد که امروز ۲۰ آبان‌ماه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: بروجرد یک هزار و ۵۰۰ شهید دارد که یک چهارم شهدای لرستان به شهرستان اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه این امر یک شاخص بوده که باید برای آن کار کنیم، تصریح کرد: بروجرد ۲۱ فرمانده شهید دارد و وجود ۶۸ شهید دانش‌آموز یک فرصت برای شهرستان، استان و کشور است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد خاطرنشان کرد: ۶۸ شهید دانش‌آموز یک موضوع فراملی است که به آن نپرداخته‌ایم و در حال حاضر به یک مطالبه عمومی در شهرستان تبدیل شده است.

ارجمندی اضافه کرد: بهشت شهدای بروجرد وسعتی نزدیک به ۴۰ هزار مترمربع دارد در این فضا چیزی حدود ۱۰۲۰ شهید در آنجا به خاک سپرده شده‌اند.

وی بیان کرد: در کنار این شهدا ۶۸ شهید دانش‌آموز نیز در آنجا به خاک سپرده شده‌اند و ۱۰ عالم ربانی آنجا مدفون هستند از نظر موقعیت به سه ظرف به خیابان اصلی وصل است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد ادامه داد: زمینی به وسعت ۱۳۰۰ متر بین دو قطعه قبورز شهدا برای ساخت مجتمع آماده است.

ارجمندی اظهار کرد: طرحی را دانشکده عمرانی دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) برای این مجتمع آماده کرده است و هزینه‌ای برای آن طراحی آن نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: به فاصله ۵۰ متر از محل قبور شهدای دانش‌آموزان محل اصابت موشک است یک پلی نیز آنجا هست که به نام شهدای دانش‌آموز نامگذاری شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد خاطرنشان کرد: این پل شش دهنه دارد که فضای برای موزه یا یادمان است که می‌توان به یک مقصد گردشگری ایثار و شهادت تبدیل شود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

5 × 5 =

0 دیدگاه

Choose a style: