یکهزار و ۴۶ شغل برای مددجویان کمیته امداد لرستان ایجاد شد


پاعلم 1400/06/07 دقیقه مطالعه
یکهزار و ۴۶ شغل برای مددجویان کمیته امداد لرستان ایجاد شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ امین الله کردعلیوند روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: از این مجموع  ۹۱۶ شغل با پرداخت تسهیلات و ۱۳۰ شغل توسط بخش خصوصی در بخش های دامپروری، خدمات، گیاهان دارویی، فرش و گلیم، زنبورداری، پرورش آبزیان و طیور و صنایع دستی ایجاد شده است.

کردعلیوند با بیان اینکه اساس فعالیت این نهاد بر توانمندسازی مددجویان بوده که با پرداخت تسهیلات، ارائه امکانات و سایر خدمات محقق شده است، اعلام کرد: امسال ۶ هزار و ۵۰۰ شغل با استفاده از ۳۰۰ میلیارد تومان منابع اعتباری برای مددجویان این نهاد در لرستان ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین امسال پنج هزار و ۵۰۰ طرح آموزشی برای ارتقای مهارت های حرفه آموزی مددجویان کمیته امداد لرستان اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ماموریت نهاد کمیته امداد از بخش حمایتی صرف گذشته است، اظهار داشت: امروزه توقف در کمیته امداد به واسطه منابع و امکاناتی که در اختیار مددجویان تحت حمایت‌ گذاشته می شود خیلی کوتاه شده و توانمندسازی سرعت گرفته است.

کردعلیوند با تاکید بر اینکه خط سیر اشتغال در کمیته امداد اثرگذار و منحصر بفرد است‌ گفت: هیچ‌دستگاهی مانند کمیته امداد در کشور نیست که پس از استعدادسنجی برحسب علاقه فرد، مهارتها را آموزش و برای ایجاد زمینه اشتغال، تسهیلات ارائه دهد.

۱۰۴ هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت ۲۳۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان هستند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :