کرونا سبب فوت ۱۱۰ نفر در کوهدشت


پاعلم 1400/06/03 دقیقه مطالعه
کرونا سبب فوت ۱۱۰ نفر در کوهدشت


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ فرماندار کوهدشت می‌گوید: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون مرگ ۱۱۰ نفر در این شهرستان بر اثر ابتلا به کرونا ثبت شده است.

مجتبی بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در چند هفته گذشته وضعیت این شهرستان قرمز بوده، اضافه کرد: در حال حاضر نزدیک به ۷۵ بیمار کرونایی در بیمارستان امام خمینی(ره) کوهدشت بستری هستند.

وی با بیان اینکه این بیمارستان ۹۰ تخت مختص بیماران کرونایی دارد، ادامه داد: اگر این روند مبتلایان و درمان آنان ادامه داشته باشد، فعلاً ظرفیت بخش‌ کرونا در این بیمارستان تکمیل نمی‌شود.

بیرانوند اضافه کرد: روزانه به طور میانگین حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد تست‌های کرونا مثبت می‌شود و در چهار، پنج روز اخیر نیز مرگی بر اثر کرونا در کوهدشت ثبت نشده است.

فرماندار کوهدشت گفت: بر اساس آمار رسمی از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۱۰ نفر در کوهدشت به سبب ابتلا به کرونا فوت شده است.

وی بیان کرد: می‌توان گفت در حال حاضر حدود ۴۰ درصد مردم کوهدشت دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند که نسبت به هفته گذشته حدود سه تا چهار درصد رشد داشته است.

بیرانوند  گفت: همچنان محدودیت‌ها بر اساس مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا در این شهرستان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های محرم و صفر که جشن عروسی نداریم، افزود: همچنان راه دسترسی به آرامستان‌ها مسدود است و جنازه‌ها برای تدفین ساعت ۱۹ تحویل داده می‌شود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :