کرونا با شیب آرامی رو به افزایش است


پاعلم 1400/08/01 دقیقه مطالعه
کرونا با شیب آرامی رو به افزایش است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان در ستاد مقابله با بیماری کرونا از روند افزایشی تعداد مبتلایان طی روزهای اخیر خبر داد و از این موضوع به عنوان یک هشدار یاد کرد.

فرهاد زیویار ضمن تبریک میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق علیه‌السلام، گفت: موضوع بیماری کرونا و وضعیت کشور به لحاظ ابتلا و مرگ و میر در درجه اهمیت بالایی قرار دارد تا آنجا که دولت آغازین ساعات روز اول هفته را به موضوع بررسی وضعیت استان ها از این جهت اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، موضوع مورد تاکید، بحث واکسیناسیون همه رده‌های سنی در کشور بود که با گزارش ارائه شده در این رابطه، واکسیناسیون روند مطلوبی دارد و در لرستان نیز تمامی شرایط برای تزریق واکسن توسط مردم به خوبی فراهم آمده است.

زیویار با اشاره به افزایش سطح ایمنی بدن در مقابله با بیماری کرونا به واسطه تزریق واکسن افزود: پایین آمدن سطح مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا در استان طی ماه‌های اخیر نتیجه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و به ویژه استقبال مردم از واکسیناسیون است.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان ادامه داد: طبق گزارشات اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی در روزهای اخیر روند ابتلا به بیماری کرونا در استان با شیب آرامی رو به افزایش گذاشته که این می‌تواند یک هشدار جدی از احتمال آغاز پیک جدید باشد و در همین رابطه لازم است افرادی که تاکنون واکسن نزده اند نسبت به تزریق واکسن خود اقدام کنند.

زیویار خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی‌های وزارت بهداشت، در افرادی که واکسن تزریق کرده‌اند نسبت به دیگران ۸۸ درصد ایمنی بیشتری در مقابله با بیماری وجود دارد و مرگ ناشی از بیماری در این افراد فقط ۱۲ درصد گزارش شده که این موضوع از اهمیت واکسن در مقابله با بیماری حکایت دارد.

وی در پایان تاکید کرد: از هم استانی‌ها می‌خواهیم با توجه به شکنندگی شرایط، همچنان نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت بهداشت فردی اهتمام داشته باشند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

3 × 4 =

0 دیدگاه

Choose a style: