کارفرمایان لرستانی ۷۰۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار هستند


پاعلم 1400/04/14 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ منوچهر گودرزی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: کارفرمایان کارگاه‌های فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی استان و اصناف اعم از حقیقی و یا حقوقی، دولتی و غیردولتی که تا اسفند ماه ۱۳۹۹ دارای بدهی قطعی هستند باید حداکثر تا ۳۱‏تیرماه نسبت به ثبت درخواست از طریق سامانه خدمات غیرحضوی سازمان تامین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir اقدام کنند.

وی گفت: مراجعه نکردن در مهلت مقرر به‌منزله انصراف کارفرما برای بهره‌مندی تسهیلات بخشودگی در قانون یاد شده خواهد بود.

وی ادامه داد: کارفرمایان در صورت تمایل می توانند بدهی خود را از ۱۲ تا ۳۶ ماه تقسیط و یا آن را یک جا پرداخت کنند همچنین در صورت تقسیط بدهی، با توجه به تعداد اقساط انتخابی، از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد امکان بخشودگی جرایم وجود خواهد داشت.

گودرزی بیان کرد: شرط اصلی بهره مندی از این تسهیلات حفظ یا افزایش سطح اشتغال کارگاه از بهمن ۱۳۹۸ تا پایان دوره تقسیط بدهی، ارسال به موقع فهرست و پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل در دوره تقسیط می‌باشد.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح حمایت از تولید و پشتیبانی واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف و نوعی مشوق برای کارفرمایانی است که سطح اشتغال کارگاه خود را با وجود شیوع کرونا حفظ و کرده و یا افزایش داده اند.

جمعیت بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی در لرستان ۲۲۲ هزار نفر و با احتساب اعضای خانواده ۶۵۰ هزار نفر است.

۸۰ هزار مستمری بگیر اصلی در سه حوزه بازنشستگان، بازماندگان و ازکارافتادگان با حدود ۲۵۰ هزار نفر افراد تحت پوشش نیز از خدمات این سازمان بهره مند هستند که در مجموع بیش از ۷۰۰ هزار نفر در در قالب اصلی و تبعی تحت پوشش تامین اجتماعی لرستان قرار دارند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

دوازده + چهار =

0 دیدگاه