چالش‌ مراکز اقماری عدم وجود ساختمان کافی با مالکیت دانشگاه است


پاعلم 1400/03/08 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس دانشگاه لرستان گفت: یکی از چالش‌های مراکز اقماری عدم وجود ساختمان کافی با مالکیت این دانشگاه است.

خسرو عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دانشگاه لرستان چهار مرکز اقماری در شهرستان‌های کوهدشت، پلدختر، الشتر و نورآباد دارد.

وی ادامه داد: این مراکز در دولت دهم ایجاد شدند و شاید نقدهایی بر این امر وارد است چراکه زیرساخت‌ها مهیا نبود و این مراکز ایجاد شدند.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: تلاشمان این بود که این مراکز را به تدریج استانداردسازی کنیم.

یکی از چالش‌های مراکز اقماری عدم وجود ساختمان کافی با مالکیت دانشگاه است

عزیزی اضافه کرد: در خصوص این مراکز با چالش‌هایی مواجه‌ایم که یکی از این چالش‌ها عدم وجود ساختمان کافی با مالکیت دانشگاه است که چندین بار از طریق کمیسیون ماده ۲۱۵ قدیم و ماده ۲۳ جدید پیگیری شدیم اما در بدو شروع دولت تدبیر و امید، سازمان مدیریت اعلام کرد به دلیل وجود پروژه‌های نیمه‌تمامی که وجود دارد پروژه جدید تعریف نشود تا این نیمه‌تمام‌ها به سرانجام برسند.

وی اظهار کرد: در مراکز اقماری علیرغم تلاش‌ها و پیگیری‌های لازم هنوز نتوانسته‌ایم بودجه‌ای برای خرید ساختمان یا احداث آن جذب و تامین شود.

رئیس دانشگاه لرستان عنوان کرد: تلاش شد که با همکاری سازمان فنی‌وحرفه‌ای لرستان در الشتر و پلدختر کمک کردند ساختمان فنی ‌وحرفه‌ای را به دانشگاه اجاره دادند.

سرانه فضای دانشگاه لرستان ۱۴.۲ درصد است

عزیزی در خصوص سرانه فضای دانشگاه لرستان گفت: در سال ۹۲، سرانه فضای دانشگاه ۷.۳ درصد بوده که با استانداردهای فاصله زیادی داشتیم و این درحالیست که در سال ۹۹ به ۱۴.۲ درصد رسیده است.

وی افزود: ۴۰ هزار مترمربع به سرانع کل دانشگاه اعم از پژوهشی، آموزشی، رفاهی، خوابگاهی، اداری و ورزشی اضافه شده است و ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

رئیس دانشگاه لرستان یادآور شد: از بدو تاسیس دانشگاه تاکنون زیربنای دانشگاه ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار مترمربع بوده است که ۴۰ هزار مترمربع آن مربوط به زمان دولت تدبیر و امید بوده است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

20 − نه =

0 دیدگاه