پیشکسوتان جهاد و شهادت اجازه هتاکی دشمنان به قرآن و اسلام ندهند


پاعلم ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ دقیقه مطالعه
پیشکسوتان جهاد و شهادت اجازه هتاکی دشمنان به قرآن و اسلام ندهند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: پیشکسوتان جهاد و شهادت اجازه ندهند دشمنان در کشور و استان موج‌سواری کنند و به اسلام و قرآن هتاکی کنند.

حجت‌الاسلام احمدرضا شاهرخی، در همایش پیشکسوتان نیروهای مسلح لرستان، اظهار کرد: کشوری که به تازگی از زیر یوغ استکبار و استبداد آزاد شده بود، ارتش در حال بازسازی بود و سپاه در حال شکل گرفتن و درون کشور اختلافات در میان سیاسیون فضای کشور را ملتهب کرده بود و توطئه، کودتا، آشوب‌ها و فتنه‌های داخلی از برخی از استان‌ها به گوش می‌رسید، در چنین شرایطی زورگویان عالم نادانی مانند صدام را تحریک کردند تا به ایران حمله نظامی کند.

وی افزود: دشمنان چون نتوانستند مانع انقلاب شوند و به‌دنبال آن بودند که اجازه ندهند انقلاب به ثمر بنشیند لذا در ۳۱ شهریور سال ۵۹ حملات وسیع زمینی و هوایی به ایران آغاز شد و امام(ره) در آغاز جنگ با اطمینان قلبی با فرمانده هان سخن گفت و آنان مصمم شدند تا نابودی رژیم بعثی از کشور دفاع کنند که روحیه ایثار و شهادت از طرف امام راحل به دیگر نیروهای مسلح و همه ملت ایران از نوجوانان ۱۲ ساله تا پیرمرد ۸۰ ساله وارد عرصه جهاد شدند.

تهاجم علیه ایران یعنی مبارزه علیه اسلام و قرآن و مقابله با خداوند متعال

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه ملت ایران به فرمان امام(ره) لبیک گفتند و با روحیه ایثار و شهادت دشمنان را شکست دادند، اضافه کرد: امام(ره) در آن زمان فرمود ما مامور به تکلیف و دفاع از اسلام هستیم و فرمودند تهاجم علیه ایران یعنی مبارزه علیه اسلام و قرآن و مقابله با خداوند متعال و این از بزرگ‌ترین محرمات است و جنگ را به دفاع مقدس تبدیل کرد و کسانی که در جنگ حضور داشتند از اسلام و قرآن دفاع کردند و بزرگ‌ترین واجب الهی را عمل کردند.

وی تصریح کرد: فضیلت دفاع از اسلام و قرآن و واجب جهاد برای انسان بسیار با ارزش است و این فضیلت در طول عمر همه کسی نیست و خداوند متعال پاداش آن را تضمین کرده است.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه امروز تعدادی از قطار انقلاب پیاده شدند و گفتند که باید منافع و سود را از انقلاب بگیرند، افزود: پاداش خداوند شامل حال آنان نمی‌شود، وقتی رهبری با راه و روش امام(ره)، رهبری می‌کند دیگر جایی وجود ندارد که کار تمام شده و باید از منافع انقلاب بهره‌برداری کرد، ما همچنان مامور دفاع از اسلام هستیم.

جوانان رویش‌های انقلاب بوده و نیازمند تجارب پیشکسوتان جهاد و شهادت هستند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه منافقین که ۱۷ هزار نفر را در ایران ترور کردند همچنان برای عقاید باطل خود ایستاده‌اند و باید با توان بیشتر در مقابل منافقین ایستاد، گفت: امروز نیروهای مسلح ایران اسلامی همچنان منسجم در دفاع از اسلام و قرآن هستند و جوانان حزب‌الهی و جهادی بدون دعوت به میدان آمدند و از حریم اسلام دفاع کردند و در مقابل آشوبگران ایستادند و باید از سرمایه جوانان حزب الهی تقدیر کرد چرا که جوانان رویش‌های انقلاب بوده و نیازمند تجارب پیشکسوتان جهاد و شهادت هستند.

ایران اسلامی محور مقاومت است

شاهرخی اظهار کرد: پلیس در کشورهای غربی با مردم برخورد خشن دارند و هر کس به پلیس تعرض کند آنان را تحت تعقیب قرار می‌دهند، اما پلیس ایران با رأفت اسلامی برخورد کرد ولی متأسفانه دشمنان سوءاستفاده کردند و به اعتقادات دینی و حجاب تعرض کردند، دشمنان قصد ضربه زدن به اسلام داشتند و اگر کسانی بخواهند در عمل حاکمیت اسلامی، قرآن، امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف را در جامعه کمرنگ کند باید با آنان مبارزه کرد.

وی ایران اسلامی را محور مقاومت دانست و گفت: ما زیر بار استعمار نمی‌رویم و اجازه نخواهیم داد دشمنان ارزش‌های اسلامی را در جامعه کمرنگ کنند و پیشکسوتان جهاد و شهادت در لرستان باید همچنان دوران دفاع مقدس در صحنه باشند و اجازه ندهند دشمنان در کشور و استان لرستان موج‌سواری کنند و به اسلام و قرآن هتاکی کنند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

Rating*

Choose a style: