» خبر » اخبار » پلمب عطاری متخلف به علت فروش داروهای سقط‌ جنین در بروجرد
پلمب عطاری متخلف به علت فروش داروهای سقط‌ جنین در بروجرد
اخبار

پلمب عطاری متخلف به علت فروش داروهای سقط‌ جنین در بروجرد

1403/03/29 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون درمان شبکه بهداشت و درمان بروجرد از پلمب یک عطاری متخلف به علت فروش داروهای سقط‌ جنین در این شهرستان خبر داد.

مهدی زارعی امروز (۲۹ خرداد ماه) اظهار کرد: پیرو گزارش‌های مردمی مبنی بر فروش داروهای سقط‌ جنین در یک عطاری، بازرسان معاونت درمان شبکه پس از انجام تحقیقات لازم و محرز شدن تخلف توسط عطاری یادشده، با همکاری پلیس نظارت بر اماکن عمومی عطاری را پلمب کردند و متخلف به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

وی ادامه داد: مصرف داروهای غیرمجاز سقط‌ جنین در خانه با خرید دارو بدون نسخه پزشک، در بسیاری از موارد موجب ایجاد شوک در فرد مصرف‌کننده می‌شود و حتی منجر به مرگ خواهد شد. علاوه بر این، مصرف داروهای غیرمجاز سقط‌ جنین می‌تواند موجب خونریزی شدید، پارگی رحم و حتی ناباروری دائم در فرد مصرف‌کننده شود.

 معاون درمان شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: از عوارض جانبی سقط عمدی می‌توان به افت کیفیت زندگی، افسردگی و اختلالات اضطرابی اشاره کرد.

زارعی با هشدار به مراکز، عطاری‌ها، افراد و … که اقدام به سقط یا عرضه داروهای سقط‌ جنین می‌کنند، افزود: با متخلفان در زمینه سقط‌ جنین به‌صورت جدی برخورد می‌شود و جریمه سنگینی خواهند داد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – میلاد بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

میلاد بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

  • ×