پرچم مطالبه‌گری طبق بیانیه گام دوم انقلاب در لرستان برافراشته شود


پاعلم 1400/06/19 دقیقه مطالعه
پرچم مطالبه‌گری طبق بیانیه گام دوم انقلاب در لرستان برافراشته شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه اکنون کشور با تغییرات دولت جدید مواجه است اظهار کرد: هدف انبیای الهی، بعثت نبی اکرم و به دنبال آن امام راحل و مقام معظم رهبری رسیدن به آرمان های اسلامی است‌.

وی گفت: ایمان به خدا و مبانی معرفتی عصمت و طهارت در جامعه‌، عدالت خواهی و پیشرفت در تمامی زمینه ها، مستحکم، مستقل و قوی بودن در مقابل زورگویان بخشی از جامعه آرمانی انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: رسیدن به این آرمان ها با تلاش و کوشش محقق می‌شود و اکنون مردم لرستان بیش از گذشته به آرمان خواهی نیازمند هستند چراکه از فساد، مفسد، تبعیض و از رابطه ظالم و ظلم پذیری متنفر می باشند و از خدمتگزاری، محرومیت زدایی و اتکا به قدرت داخلی استقبال می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار کرد: مردم آرمان های اسلامی را می شناسند، به آن علاقه دارند و در این مسیر حرکت می‌کنند بنابراین باید پرچم آرمان خواهی، عدالت خواهی و مطالبه گری طبق بیانیه گام دوم انقلاب برافراشته باشد در غیر اینصورت افرادی روی کار خواهند آمد که به مردم ضربه می‌زنند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی افزود: نمونه آن را سالیان گذشته در کشور مشاهده کردیم ‌که افرادی با شعار عدالت خواهی آمدند اما از مسیر اصلی منحرف شدند، افرادی که خود را دلداده نظام می‌دانند باید مطالبات مردم را با رعایت اخلاق و مستند برآورده کنند.

وی با بیان اینکه در آرمان خواهی همواره بر رفع مشکلات تاکید شده است گفت: رهبری عنوان کرده‌اند در مورد عدالت اجتماعی عقب ماندگی داریم هرچند که تحریم ها و عوامل دیگر دخالت دارند اما بخشی مربوط به سودخواهی برخی از افراد است.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: آرمان خواهی، مطالبه گری و عدالت خواهی از تریبون نماز جمعه همواره اعلام می‌شود و در این مسیر مستحکم خواهیم ایستاد که البته در این مسیر باید از تخریب، افترا، لعن، نفرین و بدخواهی اجتناب و بر اساس اخلاق رفتار شود.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی تصریح کرد: در طول این مدت افرادی خواستند از طریق روابط پست بگیرند اما شاهد مطالبه گری مردم بودیم اکنون نیز شنیده می‌شود عزل و نصب هایی قرار است صورت گیرد که باید از این اقدام خودداری و اقدامات با دقت لازم انجام شود.

وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت حضرت رقیه (س) گفت: سراسر زندگی ائمه اطهار درس و آموزش، و سبک زندگی اسلامی آنان، راه نجات و رستگاری است که باتوجه به صفات اخلاقی امام حسن مجتبی بر بخشندگی، باید به نیازمندان در زمان شیوع ویروس کرونا کمک کنیم.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :