واکسیناسیون کرونا برای فرهنگیان لرستان در ۱۷ مرکز انجام می‌شود


پاعلم 1400/05/09 دقیقه مطالعه
واکسیناسیون کرونا برای فرهنگیان لرستان در ۱۷ مرکز انجام می‌شود


دکتر ” مریم کوشکی” در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: مقرر شده است به منظور تسریع در واکسیناسیون فرهنگیان استان، ۱۷ پایگاه تجمیعی و تیم های اجرایی مستقر، در بزرگترین سالن و فضاهای آموزشی اداره کل آموزش و پرورش لرستان تجهیز شوند.

وی افزود: از امروز واکسیناسیون فرهنگیان در تمامی شهرستان های لرستان به غیر از مرکز استان آغاز می شود چراکه شروع این طرح در خرم آباد منوط به هماهنگی با ناظرین مرکز بهداشت شهرستان و در حال انجام است.

وی با بیان اینکه مرحله اول واکسیناسیون فرهنگیان استان تا ۲۷ مرداد ماه به پایان خواهد رسید ادامه داد: مرحله دوم واکسیناسیون ۲۷ هزار فرهنگی لرستان از هشتم تا اواخر شهریورماه انجام خواهد شد.

به گفته کوشکی تاکنون ۲۹۲ هزار و ۵۹۹ دز انواع مختلف واکسن کرونا وارد استان و ۲۱۸ هزار و ۸۴۵ دز آن برای گروه‌های هدف تزریق شده است.

وی افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا با مشارکت سپاه و سایر نهادهای نظامی و انتظامی استان را در تسریع این اقدام موثر دانست و بیان کرد: با روند کنونی ارسال محموله‌های واکسن از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اقدامات استانی، تا پایان تابستان جاری جمعیت قابل توجهی از افراد جامعه واکسینه خواهند شد.

شمار مبتلایان به کرونا در لرستان تا روز جمعه هشتم مرداد، ۱۳۲ هزار و ۱۹۸ نفر و تعداد قربانیان نیز به یکهزار و ۹۸۳ نفر رسیده است.

اکنون شهرستان‌های ازنا، دورود، چگنی، خرم‌آباد، پلدختر، سلسله، دلفان، کوهدشت، الیگودرز و بروجرد در وضعیت قرمز و رومشگان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :