هیچ منبع علمی، تاثیر مخدرها برای درمان کرونا را تایید نکرده است


پاعلم 1400/08/08 دقیقه مطالعه
هیچ منبع علمی، تاثیر مخدرها برای درمان کرونا را تایید نکرده است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای عموم توصیه نمی‌شود.

دکتر محسن اسدبیگی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای افراد در معرض خطر همچون بیماران خاص، دیالیزی، تنفسی و قلبی و عروقی توصیه می‌شود.

وی با بیان اینکه تزریق این واکسن برای عموم توصیه نمی‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر این واکسن در داروخانه‌های استان موجود بوده و قیمت آن بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

اسدبیگی بیان کرد: افرادی که دچار عفونت هستند نباید واکسن کرونا ویروس را تزریق کنند بلکه باید دو ماه از بیماری آنان بگذرد و سپس اقدام به تزریق واکسن کنند.

وی با تاکید براینکه مصرف خودسرانه دارو هیچ تاثیری در درمان کرونا ویروس ندارد، اضافه کرد: مردم برای مصرف دارو با پزشک مشورت کنند نه فضای مجازی، چراکه فضای مجازی ناامن است و توصیه به استفاده دارو از طریق فضای مجازی مسمومیت و عوارض دارویی را برای مصرف کننده ایجاد خواهد کرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه نوع، مقدار و میزان دز دارو بسیار مهم است، بیان کرد: در این برهه رسانه‌های محلی می‌توانند در آگاهی‌بخشی مردم بسیار موثر باشند.

اسدبیگی گفت: تجویز و مصرف منطقی دارو برای درمان کرونا ویروس ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

وی در خصوص مصرف مخدر که از سوی افراد برای درمان کرونا ویروس توصیه می‌کنند واکنش نشان داد و تصریح کرد: مخدرها برای درمان کرونا خوب نیست و حتی اثر منفی دارد و هیچ منبع علمی، تاثیر مخدرها برای درمان کرونا را تایید نکرده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: مخدرها نوعی مسکن هستند، هنگامی‌که درد بیمار با یک استامینوفن ساده تسکین می‌یابد چرا باید به سمت مخدرها بروند و دچار اعتیاد شوند.

اسدبیگی بیان کرد: متاسفانه در این دوران کرونایی شاهد سوء مصرف الکل در جامعه هستیم، در ابتدای امسال تاکنون ۸۸۵ مورد مسمویت با داروهای اعتیادآور و الکل به بیمارستان‌های استان گزارش شده است.

وی به یک نمونه سوءمصرف از الکل اشاره و بیان کرد: مسمومیت با متانول(الکل صنعتی) سبب کوری، از کارافتادن کلیه‌ها و در نهایت مرگ می‌شود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

13 − 3 =

0 دیدگاه

Choose a style: