» خبر » اخبار » هنرمند انقلاب به ارزش‌های انقلاب ایمان دارد
هنرمند انقلاب به ارزش‌های انقلاب ایمان دارد
اخبار

هنرمند انقلاب به ارزش‌های انقلاب ایمان دارد

1403/01/26 10


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس حوزه هنری لرستان گفت: هنرمند انقلاب، کسی است که به معارف و ارزش‌های انقلاب ایمان داشته و با خلق آثار هنری، میدان‌داری کند و پیشتاز مسأله انقلاب باشد.

سامان سپهوند امروز (۲۶ فروردین ماه) در مراسم گرامیداشت هفته هنر انقلاب و معرفی چهره‌های شاخص هنر اسلامی ۱۴۰۲ که در تالار ماه حوزه هنری لرستان برگزار شد، بیان کرد: رزمندگان و مجاهدان راه حق، به پشتوانه میراثی که از گذشته به ارث بردند، شامگاه گذشته معجزه آفریدند و این به واسطه دعای خیر کودکان ستمدیده و زنان بی‌پناه بوده است.

وی ادامه داد: دشمن به واسطه آمریکا، انگلیس و با پشتوانه برخی کشورهای عربی در مقابل ماست، اما ایران اسلامی با اقتدار شامگاه گذشته بدون واسطه در مقابل رژیم کودک‌کش اسرائیل ایستاد و این میراثی است که از دفاع مقدس به ارث بردیم و یاد همه شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم لرستان، شهید تهرانی مقدم‌ها و حاج قاسم سلیمانی‌ها را گرامی می‌داریم.

رئیس حوزه هنری لرستان درباره هنر انقلاب اسلامی و انتخاب هنرمند تراز انقلاب، گفت: یکی از کارکردهای مهم حوزه هنری، انتخاب هنرمندان شاخص بوده است. براساس آیین‌نامه و دستورالعمل‌ها آثار هنری تنها ملاک برای انتخاب نیست، بلکه برآیند یک هنرمند بررسی می‌شود.

او بیان کرد: این چارچوب مبتنی بر تعریف هنر انقلاب و جبهه فرهنگی آن است وگرنه کسی که اثری خلق کند به واسطه آن اثر، هنرمند انقلاب محسوب نمی‌شود، بلکه هنرمند انقلاب کسی است که پیام جامعه را به انقلاب و پیام انقلاب را به جامعه و حتی جامعه جهانی مخابره کند.

سپهوند اظهار کرد: در مواقعی، آثاری دیده می‌شود که سطح بسیار بالایی دارند، اما با ذائقه جامعه منافات دارند. هنرمند انقلاب باید آثاری را خلق کند که در جامعه دیده شود و اثرگذاری داشته باشد. بر این اساس، هنرمند انقلاب ناچار است خود را در یک جبهه ببیند تا به هدف مورد نظر دست پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ در این مراسم از ۱۰ هنرمند شاخص انقلاب با اهدای لوح تقدیر شد.

انتهای پیام 

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – میلاد بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

میلاد بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =

  • ×