همکاری‌های بین دانشگاهی کشورهای اسلامی باعث تقویت روحیه برادری می‌شود


پاعلم 1401/06/31 دقیقه مطالعه
همکاری‌های بین دانشگاهی کشورهای اسلامی باعث تقویت روحیه برادری می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس دانشگاه لرستان گفت: همکاری‌های بین دانشگاهی کشورهای اسلامی باعث تقویت روحیه برادری می‌شود.

علی نظری در نشست مجازی مشترک بین مسئولان دانشگاه لرستان و دانشگاه حلب سوریه با هدف گسترش همکاری‌های بین دانشگاهی بین‌المللی اسلامی و تقویت دیپلماسی علمی بین‌المللی که امروز برگزار شد، ضمن توضیح ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان و دانشگاه لرستان، اظهار کرد: دانشگاه لرستان آماده است همکاری‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خود را با دانشگاه‌های سایر کشورها به‌ویژه دانشگاه‌های کشورهای اسلامی، گسترش دهد.

وی تصریح کرد: گسترش همکاری‌های بین دانشگاهی کشورهای اسلامی باعث تقویت روحیه برادری و تعاون در بین کشورهای اسلامی و تقویت وحدت بین ملل و کشورهای اسلامی می‌شود.

ماهر کِرمان، رئیس دانشگاه حلب سوریه نیز در این نشست، ویژگی‌های دانشگاه حلب سوریه را توضیح داد و تأکید کرد: کشورهای سوریه و ایران، دو کشور دوست و برادر هستند و در همه ابعاد از جمله ابعاد علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و فرهنگی بایستی همکاری‌های موجود را ارتقاء داده و گسترش بدهند.

همچنین در این نشست غلامحسین حسینی، مدیر گروه همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه لرستان، یک گزارش از شاخص‌های مختلف دانشگاه لرستان از جمله زیرساخت‌های علمی، امکانات و توانمندی‌های موجود دانشگاه ارائه کرد.

وی تصریح کرد: دانشگاه لرستان در حال حاضر بیش از ۲۰۰ دانشجوی غیرایرانی (خارجی) دارد و این آمادگی را داراست که همکاری‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی خود را با نگاه فراملی و بین‌المللی، گسترش دهد.

گفتنی است، در این نشست مشترک سجادی، رایزن فرهنگی ایران در دمشق، مهندس نواب نوری، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حلب، معاونان دانشگاه حلب و رؤسای دانشکده‌های دانشگاه حلب، دکتر نصری، مدیر کنسولی، کرم‌پور، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان، طاهری‌گراوند، مدیر امور آموزشی دانشگاه لرستان، فرمانی، رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان، دکتر محمدزاده، رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان و جایدری، رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه لرستان نیز حضور داشتند و دیدگاه‌های خود را در راستای گسترش همکاری‌های دانشگاه لرستان و دانشگاه حلب سوریه بیان کردند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − پانزده =

Rating*

Choose a style: