هزینه ۵ میلیارد ریالی برای بهسازی بافت تاریخی شهر خرم‌آباد


پاعلم 1401/09/03 دقیقه مطالعه
هزینه ۵ میلیارد ریالی برای بهسازی بافت تاریخی شهر خرم‌آباد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ شهردار خرم‌آباد از هزینه ۵ میلیارد ریالی به منظور بهسازی و مرمت بافت تاریخی شهر خرم‌آباد خبر داد.

سعید فتوحی امروز در نشست با اعضای شورای شهر و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان اظهار کرد: به منظور حفاظت و بهسازی بافت تاریخی شهر امسال پنج میلیارد ریال توسط شهرداری خرم‌آباد هزینه شده است.

شهردار خرم‌آباد ادامه داد: عملیات مرمت و بهسازی بافت تاریخی شهر از جمله کف‌سازی خیابان و کوچه‌ها و بدنه ابنیه با نظر کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت گرفته و تلاش شده ضوابط بافت تاریخی در اجرای این طرح رعایت شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تعامل خوبی بین شهرداری خرم‌آباد و اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان برقرار شده، افزود: برخی از پروژه‌های عمرانی سطح شهر خرم‌آباد با توجه به قرار گرفتن در حریم و عرصه بافت تاریخی شهر نیمه کار مانده که امیدوارم با تعامل دو طرفه و رعایت ضوابط بافت از سر گرفته شوند.

رفع دعاوی حقوقی بین دو دوستگاه و تعیین تکلیف شدن اجرای طرح خیابان موازی حافظ، پل افلاک، ساماندهی سراب شهوا، نورپردازی آثار تاریخی، لایه‌روبی رودخانه حریم پل شکسته و تعیین تکلیف پادگاه ۰۷ و بناهای تاریخی آن از دیگر موضوعاتی بود که شهردار خرم‌آباد به آن‌ها اشاره کرد.

در این نشست نعمتی رئیس و برخی از اعضای شورای شهر خرم‌آباد نیز دیدگاه‌های خود را در خصوص لزوم همکاری و تعامل شهرداری و اداره‌کل میراث‌فرهنگی لرستان بیان کرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

Rating*

Choose a style: