هر متخصصی می‌تواند یک کارآفرین شود


پاعلم 1400/07/06 دقیقه مطالعه
هر متخصصی می‌تواند یک کارآفرین شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ یک کارآفرین لرستانی گفت: هر متخصصی می‌تواند یک کارآفرین شود.

مهین دژاگاه در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در وضعیت کنونی کشور با تحریم‌های اقتصادی و نرخ بالای بیکاری مواجه هست، اظهار کرد: یکی از راهکارهای اساسی برای کم کردن این بحران‌ها کارآفرینی هست؛ با این راهکار هم چرخ اقتصاد می‌چرخد و هم چندین نفر مشغول به کار خواهند شد.

وی با بیان اینکه کارآفرین روی پروژه‌ای که چندین نفر را صاحب درآمد می‌کند، کار خواهد کرد، اضافه کرد: بنابراین به‌خودی‌خود کارآفرینی باعث ایجاد ارزش و کمک به اقتصاد کشور می‌شود.

دژاگاه ادامه داد: متأسفانه سنگ‌هایی که سیستم اداری سر راه کارآفرینان قرار می‌دهد باعث شده که آن‌ها در مسیر ایجاد اشتغال دلسرد شوند.

این کارآفرین لرستانی مجوزهای اداری، اداره مالیات، تأمین اجتماعی و قوانین را مانع کارآفرینی دانست و عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی می‌خواهند به هر قیمتی که شده راه کارآفرینان را سد کنند و آن‌ها را از ادامه مسیر منصرف کنند.

وی با تأکید بر لزوم حمایت دولت از کارآفرینان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات کارآفرینان مالیات‌های سنگین است که باید دولت برای آن‌ها استثنائاتی در نظر بگیرد.

دژاگاه با بیان اینکه هرکسی در هر کاری که تخصص دارد، یک فرصت کارآفرینی پیش رویش است، یادآور شد: اگر چنین فردی وارد عمل شود و فرصت‌ها را به‌موقع آشکار کند، هم برای خود و هم برای دیگران مسبب خیر و اشتغال‌زایی می‌شود.

وی اضافه کرد: کارآفرینی اشخاصی را می‌طلبد که پشتکار قوی داشته باشند و ایده‌شان را جدیت به مرحله اجرا برسانند.

این کارآفرین گفت: مرکز نوآوری و شتاب دهی کسب‌وکارهای فناوران جوانان جهاد دانشگاهی لرستان با ارائه آموزش‌های مفید و برگزاری کارگاه‌های گوناگون برای جوانان هم استانی تلاش کرده نگرش آنان را به خوداشتغالی و کارآفرینی تغییر دهد که این مهم کاری بزرگ است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: