نماینده ولی فقیه در لرستان: حل مسائل اقتصادی مردم در اولویت قرار دارد


پاعلم 1400/06/02 دقیقه مطالعه
نماینده ولی فقیه در لرستان: حل مسائل اقتصادی مردم در اولویت قرار دارد


 به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت الاسلام والمسلمین” سید احمدرضا شاهرخی” روز  سه شنبه در دیدار با  استاندار و معاونان استاندار لرستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان به مناسبت آغاز هفته دولت برگزار شد، اظهار داشت: هفته دولت یادآور نام شهیدان  محمد علی رجایی و حجت الاسلام و المسلمین باهنر به عنوان خدمتگزاران انقلابی، متدین و مخلص است.

وی افزود: شهیدان رجایی و با هنر با گفتار، رفتار و عمل نام خودشان را ماندگار کردند.

امام جمعه خرم‌آباد علت ماندگاری نام شهیدان رجایی و باهنر را حرکت در راستای شاخصه‌های حکومت علوی دانست و بیان کرد: حرکت در راستای ارزش‌ها، فضیلت‌ها، رفع تبعیض و همچنین تلاش در جهت جایگزینی ضوابط به جای روابط از مهمترین شاخص‌های مدنظر این شهیدان در دولت و خدمتگزاری به مردم بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان اضافه کرد: در هفته دولت باید به مجموعه دولت از صدر تا ذیل تبریک گفت چون اداره یک کشور با جمعیت بیش از ۸۰ میلیون که در برابر زورگویان عالم ایستادگی می‌کند به طوریقین وظیفه سنگینی است.

وی با بیان اینکه هفته دولت فرصتی برای ارزیابی و شناسایی نقاط ضعف و قدرت است، بیان کرد: دشمنان همچنان به دنبال تضعیف مسئله اقتصاد کشور هستند و مانیز باید به دنبال تقویت اقتصاد کشور باشیم.
 
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: جهت حل مسئله اقتصاد کشور باید کار علمی، کارشناسی و تلاش همه کارگزاران انجام شود و باید به صورت شبانه روزی با محور اقتصاد مقاومتی و تکیه برتولید داخل باشد.

وی تصریح کرد: توانمندسازی اقتصاد با رونق تولید داخلی، ایجاد اشتغال، حمایت‌ها و رفع موانع حاصل می‌شود و مشکلات بر سر راه کارخانه‌ها و ظرفیت‌های استان را در کلیه زمینه‌های دامداری، صنعت، کشاورزی و غیره برطرف شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: تلاش جهت مانع شدن از تعطیلی کارخانه‌های فعال و همچنین زمانبندی راه‌اندازی مجدد کارخانه‌های مهم استان که هم اکنون غیر فعال هستند جز مطالبات مردم است.

وی اظهار داشت: برخی کارخانه‌های تعطیل شده استان چندین هکتار از زمین‌های استان را در برگرفته‌اند و چهره  اقتصادی استان را مخدوش کرده‌اند و متاسفانه مالکان حقیقی و یا حقوقی این کارخانه‌ها تحرک لازم جهت شروع به کار را ندارند در حالی که می‌دانیم تسهیلات ارزی  فراوانی دریافت کرده‌اند در همین راستا دستگاه‌های اجرایی و  قضایی استان برای رفع مشکل این کارخانه‌ها از طرف مالکان برنامه زمانبندی تعیین کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: جهت فعالیت‌های اشتغالزا دانش بنیان و جوانان مبتکر و پر تلاش که به دنبال فعالیت‌های اقتصادی سالم هستند و همچنین سرمایه‌گذارانی که به دنبال سرمایه‌گذاری سالم هستند باید بسترسازی لازم توسط مسئولان در نظر گرفته شود و موانعی همچون بروکراسی‌های اداری خسته کننده از سر راهشان برداشته شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: روش‌های جدید نظارتی جهت راستی آزمایی تسهیلات اشتغالزایی که پرداخته می‌شود باید به کار گرفته شود.

وی بیان کرد: متاسفانه فقدان صنایع تبدیلی کشاورزی در استان لرستان، غفلت و بی تفاوتی در این زمینه سبب شده علی‌رغم داشتن  ظرفیت‌های بسیار خوبی همچون تولید انار، انجیر، سیب و غیره  در طول سالیان متمادی بنیه اقتصادی بسیاری از خانواده‌ها و کشاورزان استان را تضعیف کرده و با گذشت بیش از سه دهه از جنگ تحمیلی شاهد نارضایتی مردم هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: استان لرستان نیازمند تحول همراه با جهش و همچنین اتحاد در همه سطوح جامعه و در میان دستگاه‌های اجرایی استان است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :