معاون وزیر علوم: ۲۰۰ هزار واحد خوابگاهی در دانشگاه‌های کشور احداث می‌شود


حجت بساطی زاده ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ دقیقه مطالعه
معاون وزیر علوم: ۲۰۰ هزار واحد خوابگاهی در دانشگاه‌های کشور احداث می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ هاشم دادش پور روز پنجشنبه در آیین کلنگ‌زنی ساخت سرای متاهلی دانشجویی سایت مرکزی دانشگاه لرستان بیان کرد: براساس سیاست‌های دولت سیزدهم و وزارت علوم، بسترها و مقدمات لازم برای ساخت سه هزار و ۵۰۰ واحد خوابگاهی دانشجویان متاهل کشور اجرا شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه لرستان از جمله دانشگاه‌هایی در کشور است که خوابگاه دانشجویان متاهل ندارد و خوشبختانه شاهد کلنگ‌زنی این پروژه هستیم، افزود: در سراسر کشور حدود ۸۷ دانشجوی متأهل وجود دارد که این آمار نشان می‌دهد تلاش مضاعفی باید صورت بگیرد تا سراهای دانشجویی مناسب دانشجویان متأهل ساخته شوند و خوشبختانه رویکرد دولت سیزدهم و وزارت علوم، توجه به این موضوع است.

رییس سازمان امور دانشجویان کشور ادامه داد:براساس سیاست‌های دولت سیزدهم، تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت علوم با وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است تا تعداد ۲۰۰ هزار واحد خوابگاهی در سراسر کشور برای دانشجویان متأهل تا سال ۱۴۰۴ ساخته شود.

دادش پور گفت: برمبنای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تعداد ۲۰۰ هزار واحد خوابگاهی دانشجویان متأهل در سراسر کشور تا سال ۱۴۰۴ بایستی ساخته شود که اگر این مهم، به‌صورت کامل محقق شود، یک جهش بزرگ در راستای تأمین خوابگاه‌های دانشجویان متأهل در نظام آموزش عالی کشور است.

همچنین معاون دانشجویی دانشگاه لرستان در این آئین افزود: کلنگ‌زنی ساخت سرای دانشجویان متأهل دانشگاه لرستان یک گام مهم در راستای حمایت از نهاد خانواده و جوانی جمعیت است.

سیدحسام الدین حجازی افزود: ایجاد سراهای دانشجویان متأهل، خود به خود، بسترساز تشویق دانشجویان به ازدواج و تشکیل خانواده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه لرستان دارای زمین کافی است تلاش کرده‌ایم به سرعت مقدمات و بسترهای ساخت سراهای دانشجویان متأهل، فراهم شود بیان کرد: اگر بخواهیم برای سایت دانشگاه لرستان در شهرستان خرم‌آباد و سایر مراکز اقماری وابسته به دانشگاه لرستان در شهرهای الشتر، نورآباد، پلدختر و کوهدشت، سراهای دانشجویان متأهل به اندازه کافی ایجاد کنیم آنچه مدنظر ماست در مجموع ساخت تعداد ۲ هزار واحد خوابگاهی دانشجویان متأهل در سطح استان است.

وی افزود: تلاش می شود از ظرفیت‌های صندوق رفاه دانشجویان، کمک‌های وزارت راه و شهرسازی، وزارت علوم و بانک‌ها برای ساخت هرچه سریع‌تر سراهای دانشجویان متأهل دانشگاه لرستان در خرم‌آباد و مراکز اقماری دانشگاه لرستان که در برخی شهرهای استان هستند استفاده کنیم.

۹هزار دانشجو در دانشگاه لرستان مشغول تحصیل هستند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – حجت بساطی زاده

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + سیزده =

Rating*

Choose a style: