مصرف سموم کشاورزی در لرستان از کشور و جهان کمتر است


پاعلم 1400/08/10 دقیقه مطالعه
مصرف سموم کشاورزی در لرستان از کشور و جهان کمتر است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سالانه ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ تُن انواع سموم کشاورزی توسط بهره‌برداران این بخش استفاده می‌شود.

اسفندیار حسنی‌مقدم، در مانور سراسری جهادی مقابله با آفت‌کُش‌های تقلبی و غیر مجاز با هدف افزایش کیفیت و ضریب اطمینان شبکه توزیع آفت‌کُش‌های شیمیایی با اشاره به این‌که ۱۰۰۰ تا  ۱۳۰۰ تُن انواع سموم کشاورزی اعم‌از آفت‌کش‌ها، قارچ‌کُش‌ها و حشره‌کُش‌ها مورد استفاده کشاورزان در لرستان قرار می‌گیرد، اظهار کرد:  ۱۴۵ نمایندگی مجاز فروش سموم کشاورزی در استان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: فروشگاه‌هایی که اقدام به فروش سموم تقلبی و یا تاریخ گذشته کنند با آن‌ها برخورد می‌شود.

حسنی‌مقدم گفت: همچنین بازرسان اداره تعزیرات و سازمان صنعت، معدن و تجارت با فروشندگانی که اقدام به گران‌فروشی سموم کشاورزی کنند برابر با ضوابط برخورد خواهند کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه  میزان مصرف سموم در کشور ما از  استاندارد جهانی کمتر است، عنوان کرد: در  جهان به ازای هر هکتار دو و هشت دهم لیتر انواع سموم استفاده می‌شود، این در حالی است که در کشور دو و دو دهم درصد استفاده می‌شود.

وی گفت: خوشبختانه در لرستان به ازای هر هکتار زمین کشاورزی یک و شش دهم لیتر انواع سموم استفاده می‌شود، یعنی بقایای سموم در محصولات کشاورزی استان به مراتب کمتر است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

2 × 2 =

0 دیدگاه

Choose a style: