مدارس لرستان با ظرفیت ۱۳ هزار و ۸۲۲ کلاس درس بازگشایی می‌شوند


پاعلم 1400/06/09 دقیقه مطالعه
مدارس لرستان با ظرفیت ۱۳ هزار و ۸۲۲ کلاس درس بازگشایی می‌شوند


“سید عیسی سهرابی” روز سه‌شنبه به رسانه ها اعلام کرد: آموزش و پرورش لرستان در آستانه بازگشایی مدارس و در همه شرایط تعریف شده، تمهیدات لازم را برای آموزش حضوری، نیمه حضوری و مجازی در نظر گرفته است.

وی با اشاره به واکسیناسیون فرهنگیان استان علیه کرونا گفت: بیش از ۲۵ هزار نفر از فرهنگیان لرستان دز اول واکسن خود را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تزریق کرده اند و مرحله دوم این واکسیناسیون از امروز آغاز شده است.

وی در ادامه به تجهیز، استانداردسازی و نوسازی مدارس لرستان اشاره کرد و افزود: برای تامین تجهیزات گرمایشی فضاهای آموزشی استان اقدامات خوبی انجام شده است و لرستان در این زمینه رتبه نخست کشور را دارد بطوریکه سال گذشته ۷۶۴ کلاس درس استانداردسازی شده است.

 سهرابی گفت : برای سال تحصیلی جدید نیز ۶۱ آموزشگاه در قالب ۱۹۷ کلاس درس ساخته شده و هم اکنون آماده بهره برداری است.

وی در خصوص تامین زیرساخت ها برای استفاده دانش آموزان از شبکه شاد تصریح کرد: سال تحصیلی گذشته ۲ هزار مدرسه لرستان به اینترنت وصل شده و رایزنی با سایر دستگاهها برای تجهیز سایر مدارس روستاهای دور افتاده در حال انجام است.

سهرابی به ثبت نام بیش از ۷۳ درصد دانش آموزان استان برای سال تحصیلی جدید از طریق سامانه سیدا اشاره کرد و گفت:  لرستان در این زمینه رتبه هشتم را در کشور دارد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :