مجاهدت‌های اخلاقی و علمی آیت الله صادقی از یاد مردم لرستان بیرون نخواهد رفت


پاعلم 1400/09/12 دقیقه مطالعه
مجاهدت‌های اخلاقی و علمی آیت الله صادقی از یاد مردم لرستان بیرون نخواهد رفت


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مجاهدت‌های اخلاقی و علمی مرحوم آیت الله حاج شیخ عباسعلی صادقی از یاد و خاطره‌های مردم استان بیرون نخواهد رفت.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران خرم‌آبادی ضمن تسلیت رحلت آیت الله شیخ عباسعلی صادقی امام جمعه موقت خرم آباد اظهار کرد: امروز روح ملکوتی حضرت آیت الله شیخ عباسعلی صادقی به ملکوت اعلا پیوست که در باره این عالم مجاهد و فقیه بزرگ باید کتاب‌ها نوشته شود.

وی با بیان اینکه پایه‌گذاری مدرسه صادقیه گوشه‌ای از خدمات این عالم فرهیخته است، افزود: تلاش در حل مسائل اجتماعی، مبارزه با رژیم شاهنشاهی و همراهی با امام راحل و مقام معظم رهبری یکی از برجستگی‌های این عالم فقیه بوده است.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: از همه اهل قلم، صدا و سیما، حوزه و دانشگاه انتظار داریم، این روحانی بزرگوار را به خوبی معرفی کنند، زیرا این روحانی مبارز حق زیادی به گردن ما دارد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به ۱۲ آذر سالروز تصویب قانون اساسی اشاره کرد و یادآور شد:  قانون اساسی جمهوری اسلامی در مقابله با دیگر قانون‌ها قانون مترقی و برگرفته از قانون و سنت بوده و از این رو میثاق بزرگ ملی و دین انقلاب اسلامی و راه پیشرفت همه جانبه این انقلاب عمل به همین قانون اساسی است.

امام جمعه خرم آباد در ادامه به روز حمایت از معلولان اشاره کرد و افزود: کمیته حمایت از معلولان باید تشکیل شود زیرا بسیاری از معلولان دارای دستاوردهای زیادی در زمینه‌های هنری و … هستند که افراد و سالم از انجام کارهای آنها ناتوان هستند.

حجت الاسلام شاهرخی تصریح کرد: بسیاری از معلولان به مراحل رشد علمی بالایی رسیده و حضوری مفید و ارزشمندی در جامعه دارند، آنچه معلولان به آن نیاز دارند توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی، تامین مسکن، مناسب سازی اماکن اداری و عمومی، مناسب سازی خیابان ها و اماکن ورزشی هستند.

وی در ادامه به بحث حقابه استان لرستان اشاره کرد و گفت: در چند هفته اخیر درباره آب و تخصیص آب در چندین استان اتفاقاتی رخ داده که این اتفاقات بر می‌گردد به کم آبی و بخش ضعیف مدیریت و تنها راه اساسی این مشکل عزم ملی است.

امام جمعه خرم آباد تکمیل سدهای نیمه تمام، اتصال شبکه آبیاری، زهکشی مسیر آب، آبیاری قطره‌ای را تنها راه حل مشکل زمین‌های دیم به آبی عنوان کرد و افزود: استان لرستان نیازمند سدهای مخزنی مانند سد معشوره است که باید در اولویت دولت سیزدهم قرار گیرد.

به گفته وی دشمن در تلاش است که مردم را در مقابل دولت و نظام قرار دهند از این رو مردم و مسئولان باید هوشیار باشند.

وی افزود : جوانان لرستان همان هایی هستند که از ارتفاعات حاج عمران بالا رفتند و دشمن بعثی را نابود کردند، این جوانان می‌توانند و می‌دانند با چه روش هایی مطالبات خود را بخواهند که دشمن از دست آنها از عصبانی شوند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + پانزده =

Rating*