لرستان شرایط ویژه‌ای برای برگزاری مسابقات اسب سواری دارد


پاعلم 1401/09/03 دقیقه مطالعه
لرستان شرایط ویژه‌ای برای برگزاری مسابقات اسب سواری دارد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان گفت: این استان به لحاظ اقلیمی و فرهنگ‌های قومیتی شرایط ویژه‌ای برای برگزاری مسابقات در رشته اسب سواری را داشته و در صورت لزوم ما هم برای تحقق این موضوع حمایت و کمک می‌کنیم.

فرهاد زیویار، در دیدار با محمود حیدری رئیس فدراسیون اسب سواری، برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در لرستان را زمینه‌ای مناسب برای پیشبرد برنامه‌های این رشته ورزشی در استان برشمرد.

وی گفت: لرستان به لحاظ اقلیمی و فرهنگ‌های قومیتی شرایط ویژه‌ای برای برگزاری مسابقات در رشته اسب سواری را داشته و در صورت لزوم ما هم برای تحقق این موضوع حمایت و کمک می‌کنیم.

استاندار لرستان اظهار کرد: برای توسعه زیرساخت‌های این رشته از منابع طبیعی کمک خواهیم گرفت.

زیویار تصریح کرد: می‌توان از جنگل‌های طبیعی استان با حفظ کاربری و موجودیت منابع طبیعی برای استفاده در این رشته ورزشی مهیج بهره‌برداری کرد.

استاندار لرستان عنوان کرد: رشته اسب سواری امروز تنها یک رشته ورزشی نبوده، بلکه یک ظرفیت بزرگ در تولید، صنعت و اشتغال است.

وی ادامه داد: شرایط نگهداری و پرورش اسب در دنیای امروز با گذشته متفاوت بوده و افراد و صنف‌های زیادی در آن دخیل هستند.

زیویار گفت: اسب سواری علاوه بر ماهیت ورزشی، ظرفیتی مناسب برای صنعت گردشگری نیز به شمار می‌آید که نباید از آن غافل بود.

استاندار لرستان در ادامه به امکانات و زیرساخت‌های موجود این رشته ورزشی در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در استان ما نیمی از استانداردهای لازم از قبیل تعداد اسب، نوع آن و زمین تمرین و مسابقات وجود دارد.

وی افزود: با این وجود از رئیس هیأت اسب سواری استان و مدیرکل ورزش و جوانان انتظار داریم، با هماهنگی رئیس فدراسیون راهکارهای مناسب را ارائه دهند و ما هم پیگیری و حمایت خواهیم کرد.

گفتنی است در انتخابات مجمع اسب سواری در لرستان که امروز به ریاست محمودحیدری رئیس فدراسیون برگزار شد، کهزادی با کسب اکثریت آرا به مدت ۴ سال به عنوان رئیس هیأت اسب سواری استان منصوب شد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 5 =

Rating*

Choose a style: