لامبدا انتشار سریع و وسیع در جامعه دارد


پاعلم 1400/05/16 دقیقه مطالعه
لامبدا انتشار سریع و وسیع در جامعه دارد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: استنشاق عصاره سیاه دانه وانواع مشتقات نعنا نیز برای رفع اختلال بویایی توصیه شده است.

دکتر محمدرضا ناظر در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص کرونای لامبدا، اظهار کرد: این کرونا دارای سه ویژگی است که دارای قدرت سرایت‌پذیری، سرفه‌بیشتر و فرار از سیستم ایمنی است.

وی ادامه داد: کسانی که قبلا کرونا گرفتند و یا برخی از واکسن‌ها را تزریق کردند ممکن است مجدد به این نوع بیماری مبتلا شوند.

متخصص بیماری‌های عفونی گفت: این سه اثر بیماری کرونا لامبدا ممکن است اثر تجمعی داشته باشد و موجب انتشار سریع و وسیع آن در جامعه به صورت اپیدمی و پاندمی شود.

ناظر تاکید کرد: باید موازین بهداشتی را همچنان رعایت کنیم و ماسک بزنیم و فاصله اجتماعی را رعایت کنیم و علاوه بر آن تعداد تهویه‌ها در جاهای مسقف که دارای تجمعات هستند افزایش دهیم.

وی در خصوص اختلال حس بویایی در کرونا ویروس عنوان کرد: در طب نوین خیلی گزینه‌های زیادی نداریم اما در طب ایرانی نسخه دهمی که در فروردین امسال توسط وزارت بهداشت تهیه شده بیشتر از همه تاکید بر انواع مشتقات نعنا کرده است یعنی انواع دمنوش‌ها، مالیدنی‌ها و استنشاقی‌ها و بخور نعناع به ویژه نوع فلفلی انجام شود.

این متخصص بیماری‌های عفونی بیان کرد: همچنین بر بخور آب نمک رقیق و استنشاق آن هم تاکید شده است.

ناظر بیان کرد: استنشاق عصاره سیاه دانه نیز برای رفع اختلال بویایی توصیه شده است.

انتهای پیام 

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :