فیلم مستند زنگ آخر شهدای مدرسه بروجرد ساخته می‌شود


پاعلم 1400/07/17 دقیقه مطالعه
فیلم مستند زنگ آخر شهدای مدرسه بروجرد ساخته می‌شود


سردار یعقوب سلیمانی در حاشیه رونمایی از فیلم مستند در جستجوی یک سرباز که در خرم آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رونمایی از فیلم مستند در جستجوی یک سرباز توسط یک جوان هنرمند لرستانی ساخته شده است که روایت یک شهید گمنامی که در دوران دفاع مقدس به اشتباهی به جای یکی از رزمندگان روستایی ظفرآباد نوراباد تشییع و به خاک سپرده می‌شود.

وی اظهار داشت: شهدای گمنام در واقع گمنام نیستند بلکه به نام هستند و ما هرچه داریم از برکت خون شهدا است. سردار سلیمانی با بیان اینکه هر چند گاهی پیکر مطهر تعدادی از شهدای گمنام وارد کشور شده و تحولی در راستای یاد و خاطره شهدا بروز و ظهور می کند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید کشور گفت: یکی از برنامه‌هایی که مورد توجه و از سیاست های راهبردی فرهنگی بنیاد شهید کشور است، توسعه و ترویج مستندهایی است که به استانها واگذار شده است.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: امروز شاهد ظرفیت‌های خوبی در استان ها در بین هنرمندان جوان هستیم که مسوولان کشور باید به آنها اعتماد کند.

وی افزود: امروز از نگاه هنرمندان پرداختن به حماسه، ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس نقش تاثیرگذاری خواهد داشت.

سردار سلیمانی گفت: انتقال مفاهیم ارزشی فلسفه ایثار و شهادت با کار هنری می تواند تحول زا باشد، چون هنرمندان واقعیت‌ها را به تصویر می کشاند.

وی افزود: امروز نسلی که دفاع مقدس را ندیده با انتقال این مستندات آن را لمس خواهد کرد.

سردار سلیمانی افزود: نگاه هنرمندانه و فاخر به دفاع مقدس می تواند تاثیرگذار در عرصه‌های مختلف باشد. 

وی از ساخت فیلم مستند زنگ آخر شهدای گرانقدر مظلومانه مدرسه استثنائی شهرستان بروجرد خبر داد و گفت: این مستند در حال ساخت است که امیدوارم همزمان با سالروز شهادت این شهدا رونمایی شود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

14 − 3 =

0 دیدگاه

Choose a style: