فعالیت ۴۳ سمن در حوزه ورزش و جوانان لرستان


پاعلم 1400/06/03 دقیقه مطالعه
فعالیت ۴۳ سمن در حوزه ورزش و جوانان لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان لرستان، از فعالیت ۴۳ سازمان مردم نهاد در حوزه ورزش و جوانان لرستان خبرداد.

مجید زهره‌ای، امروز در جلسه با کارکنان حوزه جوانان ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های لرستان، با اشاره به تعداد سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان  در استان، اظهارکرد: در حال حاضر ۵۱ سمن ثبت شده در سامانه مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ویژه لرستان وجود دارد.

وی افزود: از این تعداد سمن تاریخ مجوز فعالیت  ۹ سمن به پایان رسیده است؛ همچنین ۴۳ سمن درحال  فعالیت هستند و مراحل صدور مجوز  نزدیک به ۱۰ سمن دیگر نیز نهایی شده است.

زهره‌ای تصریح کرد:  از این تعداد مذکور ۲۰ سمن  در خرم آباد، هفت سمن  در دورود، چهار  سمن در  سلسله، سه سمن در  پلدختر، دو سمن در چگنی، دو سمن کوهدشت، دو سمن بروجرد، یک سمن در  ازنا، یک سمن در  نورآباد و یک سمن در الیگودرز فعالیت می‌کنند.

معاون امور جوانان ورزش وجوانان لرستان با اشاره به موضوع شناسه ملی سمن‌های حوزه جوانان در استا، عنوان کرد: سمن‌هایی که دارای مجوز ورزش وجوانان هستند  لازم است که شناسه ملی داشته باشند.

وی بیان اینکه ثبت شناسه ملی برای سمن‌ها یک پروسه ملی است، اظهار کرد: همه سمن‌ها برای فعالیت باید شناسه ملی خود را ثبت کنند که در این راستا روند اخذ شناسه ملی این تعداد مذکور سمن‌های ورزش وجوانان لرستان درحال انجام است  که با مساعدت استانداری  به اداره کل ثبت استان معرفی می‌شوند.

زهره‌ای ادامه داد: تاکنون برای ۲۰ سمن در استانداری پرونده تشکیل شده و در مرحله معرفی به اداره کل ثبت هستند و از این تعداد نیز هفت سمن دارای شناسه ملی بوده  و مابقی نیزبه ترتیب درحال انجام است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :