فرهنگ انتقادپذیری و مطالبه‌گری در دانشگاه‌ها تقویت شود


پاعلم 1400/07/19 دقیقه مطالعه
فرهنگ انتقادپذیری و مطالبه‌گری در دانشگاه‌ها تقویت شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مسئول دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های لرستان گفت: فرهنگ انتقادپذیری و مطالبه‌گری در دانشگاه‌ها تقویت شود.

حجت‌الاسلام حبیب حاتمی‌کن‌کبود در نشست «فصل تحول» که به‌همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان برگزار شد با تاکید بر لزوم تقویت و توسعه فرهنگ انتقادپذیری و مطالبه‌گری، گفت: باید شرایطی فراهم شود که افراد بتوانند آزادانه دیدگاه‌های خود را در مسیر تحول‌خواهی و تحول‌گرایی در نظام دانشگاهی، بیان کنند.

وی در سخنانی برگزاری این‌گونه نشست‌ها را بستری مناسب برای شنیدن نقطه نظرات مختلف و استفاده از خرد جمعی اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه لرستان برای پیشبرد هرچه بهتر امور دانست و گفت: همواره بایستی فرهنگ انتقادپذیری و مطالبه‌گری را حول محورهای عقلانیت، انقلابی‌گری، تحول‌خواهی و عدالت‌محوری، تقویت کرد و توسعه داد.

حاتمی‌کن‌کبود افزود: اساس کار این است که بر معیار گفته‌های حضرت امام خمینی(ره)، دانشگاه باید مبداء همه تحولات باشد و سعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان از جمله دانشگاه لرستان این است که این‌گونه نشست‌ها به صورت منظم برگزار شوند و افراد بتوانند آزادانه دیدگاه‌های مختلف خود را در مسیر تحول‌خواهی و تحول‌گرایی در نظام دانشگاهی، بیان کنند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: