» علمی » طراحی جایزه تجلیل از نخبگان تأثیرگذار در حل مسائل کشور
طراحی جایزه تجلیل از نخبگان تأثیرگذار در حل مسائل کشور
علمی

طراحی جایزه تجلیل از نخبگان تأثیرگذار در حل مسائل کشور

1402/07/12 00


ه گزارش خبرنگار به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پایان مراسم تجلیل از سرآمدان علمی سال ۱۴۰۲، در جمع خبرنگاران از طراحی جایزه‌ای برای دانشمندان تأثیرگذار در حل مسائل کشور خبر داد.

وی در خصوص جزئیات این جایزه اظهار کرد: در سال آینده به امید خدا جایزه فاخری در سطح جایزه علمی مصطفی (ص) به دانشمندان و محققان تأثیرگذار اعطا خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تأکید داشت: دانش‌بنیان‌های تأثیرگذار و سرآمدان علمی کشور که تأثیر جدی در پیشبرد اهداف علمی کشور داشته باشند، مخاطب این جایزه فاخر خواهند بود.

دهقانی در خصوص نحوه اعطای جایزه گفت: این جایزه جدید، با نظام شناسایی متفاوتی به مخاطبان اهدا خواهد شد. ملاک‌های در نظر گرفته شده تنها شامل مقالات و انتشارات نخواهند بود و تأثیرگذاری، شاگردپروری و کمک به حل مسائل کشور در آن در نظر گرفته خواهد شد. اهدای این جایزه که از سال آینده عملیاتی خواهد شد، در دو بخش مختلف برای استادان به‌نام و استادان جوان که استعدادهای کشور هستند خواهد بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: امیدواریم این جایزه فاخر، سند افتخاری دانشمندان و دانش‌بنیان‌هایی باشد که به حل مسائل کشور می‌پردازند.

پایان پیام/


 
منبع: فارس

پایگاه خبری پاعلم – پژمان سبزی کردعلیوند

به این نوشته امتیاز بدهید!

پژمان سبزی کردعلیوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 14 =

  • ×