» خبر » اخبار » ضبط بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در لرستان
ضبط بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در لرستان
اخبار

ضبط بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در لرستان

1403/01/25 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل دامپزشکی لرستان از ضبط و از مصرف خارج کردن بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی و پلمب ۷ واحد متخلف بهداشتی استان خبر داد.

مصطفی زبردست امروز، ۲۵ فروردین به تشریح نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان ویژه ماه مبارک رمضان و ایام نوروز سال ۱۴۰۳ پرداخت و گفت: در ماه مبارک رمضان و ایام نوروز سال ۱۴۰۳ با استفاده از ۳۹ اکیپ ثابت و سیار کلیه مراکز و واحدهای وابسته به دامپزشکی شامل میادین عرضه دام، کشتارگاه‌های دام و طیور، رستوران‌ها، قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها و مرکز جمع آوری شیر توسط همکاران این اداره کل مورد رصد و پایش قرار گرفتند.

مدیرکل دامپزشکی لرستان تصریح کرد در اجرای این طرح از ۲ هزار و ۸۲۲ واحد وابسته به صنایع دام در کل ۵ هزار و ۵۲۱ بازدید به عمل آمد.

زبردست یادآور شد: ۲ هزار و ۹۶۹ کیلوگرم فرآوردهای خام دامی ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

این مسئول گفت: در انجام این تعداد بازدید ۳۱ مورد نمونه‌برداری و ۷ واحد عرضه کننده با دلیل شرایط نامناسب بهداشتی با اخذ دستور از مقام قضایی پلمب شدند.

وی در پایان گفت: در راستای اجرای  این طرح از زحمات همکاران قضایی، اماکن نیروی انتطامی، تعزیرات حکومتی، سازمان جهاد کشاورزی و همکاران اداره کل دامپزشکی لرستان تشکر و قدردانی  می‌شود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – میلاد بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

میلاد بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 3 =

  • ×