شهرستان دلفان پنچ ایستگاه آتش‌نشانی جدید نیاز دارد


پاعلم 1400/07/08 دقیقه مطالعه
شهرستان دلفان پنچ ایستگاه آتش‌نشانی جدید نیاز دارد


محمد خاص امیری  روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهرستان دلفان با بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر وسعت و ۴۴۰  روستا، تنها یک واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی در شهر نورآباد دارد که به هیچ عنوان متناسب با جمعیت و گستردگی آن نیست.

وی تصریح کرد: راه اندازی ایستگاه دوم آتش نشانی در شهر نورآباد و ایستگاه اول برای مناطق خاوه، میربگ و کاکاوند شهرستان دلفان ضروری است.

وی اظهار داشت: ایستگاه دوم آتش نشانی شهر نورآباد در سال ۹۰ به بهره برداری رسید که به دلیل نبود امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز بدون استفاده رها شده است.

شهردار نورآباد کمبود نیروی انسانی را از مشکلات اصلی آتش نشانی این منطقه عنوان کرد و افزود: براساس استانداردهای ملی، به ازای هر ۲ هزار و ۵۰۰  نفر جمعیت، فعالیت یک مامور آتش نشانی در منطقه ضروری است که برهمین اساس تعداد نیروهای آتش نشان این سازمان در نورآباد، متناسب با جمعیت و وسعت نیست.

به گفته خاص امیری برای پوشش مناسب در حوزه عملیات های امداد و نجات، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نیازمند جذب ۳۰ مامور آتش نشان در شهر نورآباد و بکارگیری ۷۰ مامور برای حوزه شهرستان دلفان می باشد.

وی اضافه کرد: طی یک سال گذشته ۵۵۱ ماموریت در مورد اطفای حریق مزارع کشاورزی، مراتع و منابع طبیعی، اماکن مسکونی و تجاری، آتش سوزی خودرو و ۹۱ عملیات امدادی توسط آتش نشانی نورآباد صورت گرفته است.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت و ۴۴۰  روستا در شمال غربی استان لرستان واقع شده است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: