شناسایی ۲۳۶ شهید ورزشکار در لرستان


پاعلم 1400/08/25 دقیقه مطالعه
شناسایی ۲۳۶ شهید ورزشکار در لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل ورزش و جوانان لرستان از شناسایی ۲۳۶ شهید ورزشکار در استان خبر داد.

حشمت امان‌الهی در نشست یادواره شهدای ورزشکار لرستان، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته ۲۳۶ شهید ورزشکار در استان شناسایی شده است و با توجه به پیگیری‌های بسیج احتمال افزایش این آمار وجود دارد.

وی از برگزاری دومین یادواره بزرگ شهدای ورزشکار لرستان در هفته بسیج خبر داد و با اشاره به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: شهدای ورزشکار شهدایی هستند که مدال‌شان پلاک‌ آنها شد.

مهمترین راه مقایله با تهاجم فرهنگی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

امان‌الهی با اشاره به اینکه رزمندگان در زمان جنگ تحمیلی با وجود کمبودهای خاصی که وجود داشت جنگ را مدیریت کرده و در مقابل دولت‌های غربی و استکبار جهانی مقاومت کردند، بیان کرد: یکی از رسالت‌های کنونی ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است، چراکه مهمترین راه مقایله با تهاجم فرهنگی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ ورزش پهلوانی به اهدای دو مدال قهرمانان ورزشی به شهدا اشاره کرد و گفت: از سال گذشته استارت برگزاری یادواره شهدا زده شد که تمام برنامه‌های ورزشی استان به نام شهدا و در راستای برگزاری کنگره شهدای لرستان است.

وی با اشاره به اینکه کمیته ورزش کنگره شهدای لرستان از فعال‌ترین کمیته‌های این کنگره است، اظهار کرد: بابت افزایش هر سانتی‌متر سرانه ورزشی باید ۱۸ هزار متر فضا ساخته شود و امروز سرانه ورزشی استان ۶۰ سانتیمتر است که این سرانه قبل انقلاب چهار سانتی‌متر بود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

سیزده − دو =

0 دیدگاه

Choose a style: