شرایط برای سرمایه‌گذاری در لرستان فراهم است/ سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیاردی بخش خصوصی


پاعلم 1400/08/20 دقیقه مطالعه
شرایط برای سرمایه‌گذاری در لرستان فراهم است/ سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیاردی بخش خصوصی


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ظرفیت‌های خدادادی و طبیعی همچنین نیروی کارماهر زمینه را برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و دامپروری مهیا کرده است.

دکتر اسفندیار حسنی مقدم در جلسه‌ با مدیران شستا که با حضور معاون عمرانی استانداری استان برگزار شد، عنوان کرد: برمبنای سند آمایش لرستان توسعه استان حول محور کشاورزی و دامپروری بوده و ظرفیت و استعدادهای خدادادی و بی‌نظیر لرستان را برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به یک بهشت تبدیل کرده است.

وی افزود: آب‌وهوای مطلوب، خاک حاصلخیز و نیروی ماهر و تحصیل‌کرده از ظرفیت‌های بخش کشاورزی است، حدود هشت هزار نفر فارغ‌التحصیل بخش کشاورزی داریم که ظرفیت بسیار بالایی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: میزان تولیدات استان در بخش کشاورزی ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن است که ۲ میلیون و صد هزار تن آن را غلات، حبوبات و دانه‌های روغنی تشکیل می‌دهد.

به گفته حسنی مقدم ۳۲۰ هزار تن انواع محصولات باغی، ۴۰۰ هزار تن فرآورده‌های دام و طیور در استان تولید می‌شود، همچنین ۲۸۰۰ تن عسل سالانه در استان تولید می‌شود.

وی  افزود: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان ۵۲۰۰ هکتار است و حجم تولیدات گیاهان دارویی در ۱۴ هزار تن است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه لرستان از ظرفیت قابل‌توجهی در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی برخوردار است، خاطرنشان کرد: شرکت شستا می‌تواند در حوزه کشاورزی و دامپروری سرمایه‌گذاری‌های کلانی انجام دهد ما آمادگی لازم را برای همکاری با شستا هم در خصوص تامین زمین و هم ارائه مجوزها داریم.

دکتر حسنی مقدم گفت: ظرف یک سال گذشته چهار هزار میلیارد تومان در بخش کشاورزی و دامپروری توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است، حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی شروع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه در حوزه آبزی‌پروری در خصوص پرورش  ماهیان خاویاری در جنوب استان انقلابی در حال رخ دادن است، گفت: همچنین زیرساخت ۳۵۰ هکتار شهرک گلخانه‌ی  در استان فراهم است که در صورت سرمایه‌گذاری ۵ هزار شغل ایجاد می‌شود.

حسنی مقدم گفت:  نیاز استان به ۲۰ هزار تن تخم‌مرغ و حدود ۵۰ میلیون قطعه  جوجه یک روزه است، شستا می‌تواند در این حوزه ورود جدی داشته باشد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

دو × چهار =

0 دیدگاه

Choose a style: