» آرشیو » شاخص‌های «بهداشت آب» شهرها و روستاهای لرستان مطلوب است |
آرشیو - اخبار

شاخص‌های «بهداشت آب» شهرها و روستاهای لرستان مطلوب است |

1403/04/20 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ یار اکبریان صبح امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: طبق شاخص‌های بهداشت آب شامل آزمایش‌های کلر باقیمانده، کدورت و میکروبی در سامانه‌های آبرسانی شهری و روستایی استان در سال ۱۴۰۲ مطابق با راهنمایی مدیریت ایمن سامانه‌های آبرسانی شهری و روستایی و از منظر وزارت بهداشت در سطح عالی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شرکت آب و فاضلاب استان لرستان با بیش از ۵۰۰ سامانه گندزدایی در بخش شهری و روستایی و تأمین سالانه بیش از هزار و ۴۰۰ تن ماده گندزدایی آب‌ژاول و شش تن ماده گندزدای پرکلرین، به‌صورت مستمر سلامت آب شرب شهروندان را مورد پایش قرار می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به اینکه ۲۳ آزمایشگاه سنجش کیفیت در سطح استان داریم، گفت: سال ۱۴۰۲ حدود ۷۵۹ هزار و ۹۰۶ آزمون کلرسنجی، ۹۵۶ هزار و ۵۷۷ آزمون کدورت‌سنجی و ۲۲ هزار و ۶۸۸ آزمون باکتریولوژی را در سطح آزمایشگاه‌ها انجام شده است.

اکبریان، تصریح کرد: در کنار برنامه‌های پایش کیفیت، این شرکت با اجرای راهنمای مدیریت ایمن سامانه‌های آبرسانی، پیاده‌سازی و استقرار برنامه ایمنی آب، برگزاری مستمر جلسات برنامه ایمنی آب در سطح استان، انجام گشت و بازرسی‌های بهداشتی مشترک مراکز بهداشت و آبفا توانسته است شاخص‌های بهداشت آب را در سطح سامانه‌های آبرسانی شهری و روستایی تحت پوشش خود حفظ و ارتقا دهد.

 
منبع: مهر

پایگاه خبری پاعلم – پژمان سبزی کردعلیوند

به این نوشته امتیاز بدهید!

پژمان سبزی کردعلیوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + دوازده =

  • ×