سطح جلب مشارکت‌ها را از مشارکت پذیری به مشارکت جویی ارتقاء دهیم


پاعلم 1400/08/17 دقیقه مطالعه
سطح جلب مشارکت‌ها را از مشارکت پذیری به مشارکت جویی ارتقاء دهیم


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سرپرست آموزش و پرورش لرستان گفت: سطح جلب مشارکت‌ها را از مشارکت پذیری به مشارکت جویی ارتقاء دهیم.

سید عیسی سهرابی در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که هم‌زمان با سراسر کشور در سالن جلسات استانداری لرستان، به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: خیرین مظهر عشق، دوستی، محبت و میهن‌پرستی هستند و بسیاری از کارها را در حوزه سلامت، امنیت، بهداشت و آموزش‌وپرورش ممکن کرد.

وی اضافه کرد: به وجود خیرین در لرستان افتخار می‌کنیم و احترام به خیرین احترام به نیک‌اندیشی، نو دوستی و میهن‌پرستی است.

سرپرست آموزش‌وپرورش لرستان با بیان اینکه در چهار حوزه هیچ‌وقت توسعه اتفاق نمی‌افتد، گفت: این چهار تحول شامل فرهنگی، ابزار، فناوری و مدیریت است که در بستر ثبات رخ می‌دهد.

سهرابی با بیان اینکه تا در فرهنگ یک جامعه تحول ایجاد نشود توسعه رخ نمی‌دهد، افزود: جایی که در آن تحول رخ می‌دهد آموزش‌وپرورش است و محل تحقق تحول مدرسه است.

وی خاطرنشان کرد: آموزش گران بوده و  همسنگ با امنیت و سلامت است.

این مسئول با بیان اینکه بودجه عمومی کشور ۸۴۱ هزار میلیارد تومان است، افزود: این در حالی است که سهم وزارت آموزش‌وپرورش از این  بودجه ۱۱۲ هزار میلیارد تومان است و این کافی نیست.

سهرابی گفت: در آموزش‌وپرورش لرستان بیش از ۲ هزار میلیارد تومان حقوق پرداخت شده درحالی‌که بودجه عمومی لارستان ۱۷۳۲ میلیارد تومان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهم برای فرهنگ‌سازی در آموزش‌وپرورش موضوع نیکوکاری است و خیرین تجارتی می‌کنند در آن هیچ کسادی و شکستی وجود ندارد.

سهرابی بر ارتقاء سطح مشارکت‌ها از مشارکت‌پذیری به مشارکت‌جویی تأکید کرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

6 + هشت =

0 دیدگاه

Choose a style: