روزانه بیش از ۱۰ هزار واکسن کرونا در لرستان تزریق می‌شود


پاعلم 1400/05/16 دقیقه مطالعه
روزانه بیش از ۱۰ هزار واکسن کرونا در لرستان تزریق می‌شود


دکتر ” مریم کوشکی ” روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد:با تامین واکسن مورد نیاز گروه های هدف در استان خوشبختانه روند واکسیناسیون برعلیه کرونا در استان شتاب بیشتری گرفته است.

وی اظهار داشت: تاکنون۳۷۳ هزار و۸۸۴ دز واکسن کرونا از انواع مختلف وارد استان شده است و  از این مجموع ۳۲۴ هزار و ۲۱۵ دز تزیرق شده است.

کوشکی عنوان کرد: به منظور تسریع در روند واکسیناسیون هم استانی ها بر علیه کرونا ۳۲ مرکز در استان فعال شده است که از این تعداد ۱۸ مرکز تجمیعی هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: واکسیناسیون کرونا برای گروههای مختلف سنی، اقشار و مشاغل خاص با سرعت بالایی در این استان در حال انجام است.

وی بیان کرد: بر اساس سند ملی واکسیناسیون تزریق واکسن به فعالان در مشاغل پرخطر مطابق برنامه اعلام شده در مراکز تعیین شده انجام می شود و تاکنون واکسیناسیون فرهنگیان، کارمندان بانک و خبرنگاران نیز آغاز شده است.

به گفته کوشکی در شبانه روز گذشته شمار مبتلایان به ۱۳۸هزار و ۵۶۷ نفر و شمار قربانیان این ویروس به ۲ هزار و ۱۹ نفر رسید.

وی اظهار داشت: همچنین نیز یک هزار و یک نفر بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان بستری هستند.

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ اکنون شهرستان‌های ازنا، دورود، چگنی، خرم‌آباد، پلدختر، سلسله، دلفان، کوهدشت، الیگودرز و بروجرد در وضعیت قرمز و رومشگان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :