رتبه هفتم لرستان در خرید تضمینی گندم


علی بساطی نظری ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ دقیقه مطالعه
رتبه هفتم لرستان در خرید تضمینی گندم


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: استان با افزایش ۸۴ درصدی خرید تضمینی گندم در جایگاه هفتم کشور قرار گرفت.

سید عماد شاهرخی امروز نهم آذرماه در جمع خبرنگاران، به رتبه هفتم لرستان در خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: میزان خرید تضمینی گندم امسال در لرستان نسبت به سال گذشته ۸۴ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به کسب رتبه اول لرستان در زمینه یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی، تصریح کرد: در تأمین نهاده نیز رتبه نخست کشور و در حوزه جذب سهمیه کود رتبه دوم را کسب کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به فعالیت‌های مؤثر انجام شده در حوزه آموزش و ترویج امور اراضی ابراز امیدواری کرد که این فعالیت‌ها باعث بهبود عملکرد بخش کشاورزی استان شود.

شاهرخی همچنین به افزایش تولید و کشت برخی محصولات کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: در زمینه کاشت و برداشت لوبیا رتبه دوم کشور را کسب کردیم.

وی کسب رتبه سوم کشور در طرح جهش تولید در دیمزارها، کسب رتبه ۵ کشوری در رفع تداخلات امور اراضی و کسب رتبه هفتم کشوری در حوزه آبیاری تحت فشار را از دیگر توفیقات حوزه کشاورزی استان برشمرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در خصوص جذب اعتبارات بخش کشاورزی لرستان اظهار کرد: اعتبارات امسال در مقایسه با سال گذشته ۷۷ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – علی بساطی نظری

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =

Rating*

Choose a style: