» ورزشی » دوئل یزدانی ـ قاسم‌پور/ غول در پاریس!
دوئل یزدانی ـ قاسم‌پور/ غول در پاریس!
ورزشی

دوئل یزدانی ـ قاسم‌پور/ غول در پاریس!

1403/01/25 00


ورزش ایران و جهان، امروز با رخدادهای گوناگونی همراه بود که گزیده‌ آنها در این گزارش آمده است.

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ ستاره پرافتخار کشتی فرنگی جهان خود را آماده کسب پنجمین طلا در بازی‌های المپیک می‌کند. میخاین لوپز  پس از کسب چهارمین طلای المپیکش در سال ۲۰۲۱ تصمیم به خداحافظی نگرفت. در حالی که زمزمه هایی مبنی بر بازگشت او به دنیای کشتی شنیده شده بود، این کشتی‌گیر پرافتخار به طور رسمی تایید کرد در بازیهای المپیک پاریس حضور خواهد داشت و برای کسب پنجمین طلای المپیک رقابت خواهد کرد.

لوپز در المپیک‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ برای چهار مرتبه‌ی متوالی به مدال طلای رقابت‌های سنگین‌وزن کشتی فرنگی دست یافت تا بالاتر از الکساندر کارلین افسانه‌ای که ۳ طلا و یک نقره المپیک را در کارنامه خود دارد، قرار گیرد.

کامران قاسمپور رقیب حسن یزدانی برای المپیک پاریس شد؛ جنگ گلادیاتورها!

در شرایطی که وضعیت آمادگی بدنی حسن یزدانی چهره شاخص کشتی ایران و جهان پس از عمل جراحی مشخص نیست، بازگشت کامران قاسمپور به وزن ۸۶ کیلوگرم برای رقابت با حسن یزدانی با هدف انتخاب آماده‌ترین کشتی‌گیر در المپیک پاریس قطعی شد.

هادی وفایی‌پور سال گذشته در رقابت‌های وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی کشور بر سکوی نخست ایستاد تا رسما وارد چرخه انتخابی تیم ملی و رقابت با حسن یزدانی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس شود.

یزدانی و زارع در صدر رنکینگ برترین آزادکاران جهان

در رنکینگ جدید برترین آزادکاران جهان، امیرمحمد یزدانی و امیرحسین زارع در رده نخست اوزان ۷۰ و ۱۲۵ کیلوگرم جای دارند. در پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا، رنکینگ جدید برترین آزادکارتن جهان اعلام شد.

در رنکینگ جدید اتحادیه جهانی کشتی، امیرمحمد یزدانی و امیرحسین زارع در صدر اوزان ۷۰ و ۱۲۵ کیلوگرم جای دارند و رحمان عموزاد و محمد نخودی نیز در رده دوم اوزان ۶۵ و ۷۹ کیلوگرم قرار دارند. حسن یزدانی نیز در رده چهارم وزن ۸۶ کیلوگرم جای دارد.

۵۰۰ میلیارد؛ درآمد تبلیغات پخش مسابقات ورزشی در سال ۱۴۰۳

درآمد حاصل از تبلیغات ناشی از پخش مسابقات ورزشی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ معادل ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

جزئیات بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ قرار است از فردا در کمیسیون تلفیق بررسی شود، منتشر شد.

بودجه وزارت ورزش در لایحه ۱۴۰۳ مشخص شد

برآورد بودجه اختصاصی وزارت ورزش و جوانان در بخش جاری و عمرانی بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۳ مشخص شد. بودجه وزارت ورزش و جوانان در بخش جاری معادل ۵ هزار و ۵۲۶ میلیارد و ۳۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برآورد شده است و بودجه عمومی این وزارتخانه در سال ۱۴۰۳ معادل ۸ هزار و ۱۶ میلیارد و ۲۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

کمک ۲۴۰ میلیاردی برای «کشتی» در سال المپیک

بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۳، وزارت ورزش و جوانان باید ۲۴۰ میلیارد تومان به فدراسیون کشتی، کمک مالی پرداخت کند.

جزئیات بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ قرار است از فردا در کمیسیون تلفیق بررسی شود، منتشر شد.

سهمیه المپیک در تپانچه بادی زنان از دست رفت/ رستمیان و سبقت‌اللهی در رده های ۱۱ و ۱۲

سه نماینده ایران در مرحله مقدماتی ماده تپانچه بادی زنان مسابقات جهانی و توزیع سهمیه المپیک متوقف شدند و به فینال نرسیدند.  در دومین روز از مسابقات تیراندازی توزیع سهمیه المپیک نمایندگان ایران در تپانچه بادی زنان در خط آتش ایستادند.

در این ماده هانیه رستمیان با رکورد ۵۷۵.۱۷ و گلنوش سبقت‌اللهی با رکورد ۵۷۴ در رده‌های یازدهم و دوازدهم ایستادند. زینب طوماری با رکورد ۵۷۰.۱۴ در رده بیست و هفتم قرار گرفت.

بازگشت زهرا نعمتی به پاراتیروکمان

سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان از حضور زهرا نعمتی در اردوی تیم ملی پاراتیروکمان از امروز ۲۵ فروردین خبر داد و گفت: عملکرد زهرا نعمتی در اردوی تیم ملی و تورنمنت جهانی چک برای حضور در پارالمپیک پاریس مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

میلاد وزیری به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ اظهار کرد: بعد از بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین چون کمانداران اردو و تمرین نداشتند نیاز به تمرین بیش‌تر داشتند، بنابراین برنامه‌ها را تا پارالمپیک فشرده تر کردیم تا ورزشکاران در شرایط بهتری به پاریس بروند. از سوی دیگر در اولین اردوی آمادگی متوجه شدم که کمانداران مشکل زیادی در بحث فنی کمان و همچنین نحوه تیر زدن دارند که باید به مرور برطرف شود.

عادل غلامی: دوست داشتم مربیگری را از پایه شروع کنم/ فرهاد در تیم ما قوت قلب است

سرمربی تیم ملی نوجوانان که از نسل طلایی والیبال ایران است، گفت: علاقه داشتم مربیگری را از رده پایه شروع کنم و تجاربی را که در این سال‌ها از مربیان بزرگ یاد گرفته‌ام، در اختیار بچه‌های این سرزمین بگذارم.

مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا از ۷ تا ۱۴ مراد در بحرین برگزار می‌شود و تیم ایران در گروه C با چین، تیم دوم غرب آسیا و فیلیپین هم‌گروه است. در این راستا اردوهای تیم ملی نوجوانان در حال برگزاری است.

انتهای پیام

 
منبع: ایسنا

پایگاه خبری پاعلم – اسماعیل ملک نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

اسماعیل ملک نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + دو =

  • ×