» آرشیو » دانشگاه جامعه علمی کاربردی در بهبود مهارت‌های کاربردی نقش‌آفرینی می‌کند
دانشگاه جامعه علمی کاربردی در بهبود مهارت‌های کاربردی نقش‌آفرینی می‌کند
آرشیو - اخبار

دانشگاه جامعه علمی کاربردی در بهبود مهارت‌های کاربردی نقش‌آفرینی می‌کند

1402/08/29 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سرپرست دانشگاه جامعه علمی کاربردی لرستان گفت: دانشگاه در حوزه بهبود مهارت‌های کاربردی نقش‌آفرینی می‌کند.

محمدرضا جعفری بیست و نهم آبان‌ماه در نشست جهاد تبیین با موضوع «نقش بسیج در پیشرفت کشور» که ‌در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اسناد بالادستی که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است که در آن سیر تحولات کلی مطلوب کشور در عرصه‌های فکر، علم، معنویت و زندگی به سمت تمدن نوین اسلامی ایرانی را در نیم قرن آینده ترسیم می‌کند.

وی ادامه داد: در تحقق این سند، دانشگاهیان نقش ویژه‌ای را دارند ولی بسیج با توجه به تکلیف ذاتی که در قبال نظام و انقلاب اسلامی دارد باید به صورت آتش به اختیار ورود پیدا کند تا شاهد تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باشیم.

جعفری تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «بسیج سرمایه ملی کشور است و علاج همه دردهاست»، ما تهدیدهای مختلفی در کشور داریم، یک زمانی تهدید جنگی داشتیم که بسیج ورود پیدا کرد. متناسب با زمان تهدیدات مختلف اقتصادی و… را داریم که متناسب با تهدیداتی که مردم و جامعه را به خطر می‌اندازد بسیج وارد عمل شده و دفاع می‌کند.

سرپرست دانشگاه جامعه علمی کاربردی لرستان افزود: الان مسئله‌ای که کشور را تهدید می‌کند، مسئله بیکاری است و با توجه به ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و پتانسیل‌هایی که در مجموعه بسیج داریم و عمده آن مردمی بودن است و اینکه توانایی کار در حوزه‌های مختلف و ارتباط با افراد مختلف را دارد و همچنین جهت‌گیری مسائل بسیج به سمت افراد نیازمند و گروه‌های مردم می‌تواند در حل مسئله بیکاری گام بردارد.

وی بیان کرد: بسیج در همه عرصه‌های تولید علم، دانش و فناوری و در مدارس، دانشگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه حضور دارد و این می‌تواند مزیت بالقوه بسیج را در امر ایجاد توانمندی نیروی انسانی در ایجاد رویکرد جهادی و داوطلبانه به همراه داشته باشد.

جعفری اضافه کرد: دانشگاه علمی کاربردی در حوزه آموزش‌های مهارتی کار می‌کند و از اساتید بسیجی خود نیز انتظار داریم که این کار را که تاکنون انجام داده‌اند با قوت بیشتری پیگیری کرده و باعث اشاعه فرهنگ کار و تلاش با بهره‌گیری از روحیه بسیج دانشگاه‌ها در حوزه تبیین راهبردها در حوزه‌های مناسب برای توسعه کسب‌وکارها و مشاوره به مسئولان اجرایی باشند.

سرپرست دانشگاه جامعه علمی کاربردی لرستان افزود: این مجموعه می‌تواند در حوزه بهبود مهارت‌های کاربردی نقش‌آفرینی کرده و در راه‌اندازی کسب‌وکارها مشارکت داشته و مشاوره خدمات فنی را در قالب شرکت‌های تخصصی ارائه دهد.

وی ادامه داد: بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان در راستای گرامیداشت هفته بسیج برنامه‌های فرهنگی تربیتی مطابق با برنامه زمان‌بندی شده انجام شده کار می‌کنند که بتوانیم در راستای پیشرفت کشور فعالیت کنیم.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – علی بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

علی بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

  • ×